Rizikové faktory, ktoré vám bránia užívať si v interiéri potrebné množstvo pohody
Všetci chceme veriť, že žijeme v čistom upratanom byte. Často je to ale presne naopak a naše domovy sú zanesené prachom a špinou oveľa viac ako ulice. V interiéri sa vyskytuje a existuje množstvo rizikových faktorov, vďaka ktorým je náš príbytok špinavší, ako sa na prvý pohľad zdá.
Ktoré to sú?
Látky a častice, ktoré vstupujú do bytu cez okná
Prostredníctvom okien do nášho bytu vchádza nielen veselé slnečné svetlo, ale aj všetok prach z ulice, ktorý je plný škodlivých splodín. Najnebezpečnejšie sú mikroskopické častice sadzí, asfaltu, pneumatík automobilov, prachu a peľu.
Ľahko prechádzajú cez ochranné filtre nášho tela a pľúcami sa dostávajú do krvi, čím narúšajú kardiovaskulárny systém zvnútra.
Siete proti hmyzu by ich mohli zachytiť, no oveľa efektívnejšie je náš interiér vždy pravidelne čistiť. Konkrétne podlahovú plochu, na ktorej dezinfekciu môžete využiť profesionálny Miele vysávač a potom mokrý mop.
Nekvalitný a lacný nábytok
Naše domovy sú tiež veľmi často plné škodlivých plynov ako je formaldehyd, sírovodík, síra, oxid uhoľnatý a pary ortuti. Tie otriasajú našou imunitou a sú schopné vyprovokovať aj veľmi závažné chronické ochorenia.
Preto si pri zariaďovaní domácnosti dokonalým a dizajnovo krásnym nábytkom nevšímajte len dobre funkčné kovanie HETTICH, ale aj materiálové zloženie použitého nábytku. Čím prírodnejšie suroviny uprednostníte, tým lepšie.
Koberce a textílie
Koberce, pohovky a mnohé interiérové textílie dokážu pohltiť množstvo prachu a malé čiastočky kože. Tie sa však v nich nielen zhromažďujú, ale aj pravidelne do ovzdušia emitujú a my ich potom vdychujeme. Výsledkom je, že náš dýchací systém sa namáha ešte viac.
Určite preto nezabudnite na pravidelnú hygienu a dezinfekciu všetkých týchto povrchov, o to viac ak ste alergici. Vyhýbajte sa nevhodným materiálom a pravidelne interiér aj vetrajte. Zlepší sa nielen vaše zdravie, ale aj pohodlie.
Zdroj obrázka: Prostock-studio/Shutterstock.com