7 jednoduchých tipov pre dobrý spánok a vašu lepšiu náladu

Ak sa ráno zobudíte a cítite sa unavení, roztržití, neustále mrzutí, potom môže byť na príčine nekvalitný a nedostatočný spánok. Aj ten dokáže negatívne ovplyvňovať nielen vaše telo, ale aj myseľ a psychiku.

Zdravý a dobrý spánok vám môže pomôcť uľaviť od akýchkoľvek fyzických a psychických ťažkostí, obnoviť sviežu pleť, dobrú náladu, vitalitu a tón tela na ďalší deň.

Preto, skôr ako začnete používať lieky na spanie, máme pre vás niekoľko jednoduchých rád, ktoré vám s jeho zlepšením pomôžu bez vedľajších účinkov.

Dodržujte režim

Choďte spať a vstávajte v rovnakom čase, a to aj cez víkendy a sviatky. Uvidíte, že tento návyk vášmu telu aj psychike prospeje.

Vytvorte v spálni dokonalú atmosféru

Teplota vzduchu v spálni by mala byť čo najpríjemnejšia. Pred spaním nezabudnite svoju spálňu vyvetrať. Prípadne inštalujte na okno kvalitné siete proti hmyzu a nechajte ho v noci pootvorené. Odpojte aj všetky elektronické zariadenia a okná zatemnite žalúziami alebo závesmi.

Potrebujete kvalitnú posteľ

Správne zvolená posteľná bielizeň vám pomôže zmeniť vašu posteľ v nebeský príbytok. Ak trpíte alergiou, uistite sa, že máte hypoalergénne lôžko, pretože alergény vám to môžu v noci poriadne znepríjemniť. Pre čo najväčšie pohodlie a správnu oporu chrbta počas spánku si vyberte správne veľké matrace 180 x 200 cm.

Vytvorte si pred spaním svoj rituál

Môže to byť voňavý kúpeľ, čítanie obľúbenej knihy alebo dokonca meditácia. Takýto rituál vám pomôže uvoľniť myseľ a pripraviť telo na spánok.

Zabudnite na spánok počas dňa

Denný odpočinok – v noci vyvoláva nespavosť. Snažte sa takémuto, aj keď možno len krátkemu spánku vyhnúť a okamžite si všimnete, že kvalita vášho nočného spánku sa výrazne zlepší.

Zacvičte si

Rázne cvičenie ráno môže výrazne zlepšiť kvalitu spánku v noci. Tak si nájdite na viac fyzickej aktivity čas aj chuť.

Zabudnite na jedenie tesne pred spaním

Alkohol, cigarety, kofeín, korenené alebo ťažké jedlá môžu vážne narušiť vaše prirodzené spánkové vzorce. Začnite sa týmto veciam vyhýbať a čoskoro budete milo prekvapení, o koľko lepšie sa vám v noci spí. Minimálne hodinu pred spaním je povolené iba ľahké občerstvenie. Tak na to myslite a určite sa do sýta vyspíte.

Zdroj obrázka: Phoenixns/Shutterstock.com