Kompresor, výborný pomocník nielen do výroby, ale aj do domu

Priemysel je obrovským ťahúňom slovenskej ekonomiky a dáva prácu tisícom ľudí. Nie je preto prekvapujúce, že sa aj mnoho ľudí zaujíma o rôzne výrobky, ktoré sa v priemysle využívajú a dajú sa použiť aj na drobné podnikanie prípadne pre rôzne osobné využitie. Cenovo totiž ide vo veľa prípadoch a veľmi dobrý obchod.

Nafukovanie ústami by tu asi nestačilo

Jedno z najširších využití majú aj kompresory. Vzhľadom k využitiu v priemyselnom odvetví to má aj priamy vplyv na ekonomiku. Na výber je mnoho typov. Malé modely sa môžu využívať aj pre osobné použitie, najmä keď potrebujete častejšie nafúkať kolesá na autách alebo na bicykloch. Ide samozrejme o jednoduchšiu prácu ako s manuálnou pumpou, a ak sú pneumatiky využívané každý deň, určite sa to oplatí. Menší alebo aj väčší podnikatelia s autami môžu kompresor využiť aj v lakovni či už spomínanom pneuservise. To už sú potrebné lepšie stroje, ktoré nemajú problém s niekoľkohodinovým používaním takmer každý deň. Pomocníkmi budú taktiež aj pri technologických linkách v potravinárskom alebo polygrafickom priemysle, kde sú veľmi užitočné.

Kolesá sa musia točiť správne

Ako už bolo písané, každému pri podobných strojoch napadne autoservis a pneumatiky. Čo sa týka dostupnosti, piestové kompresory sú práve najčastejšie používané. Sú šikovné a veľmi kvalitné. Ako už názov napovedá, ich hlavnou súčasťou je piest, ktorý vykonáva priamočiary pohyb vo valci. Tieto kompresory môžeme nájsť v takmer každom pneuservise alebo aj v nejakých osobných dielňach. Objem je rôzny. Na internete viete kúpiť aj sto litrové, ale aj päťsto litrové, ktoré by už boli vhodné práve na obchodné používanie a nie pre vlastnú potrebu. A ak si nebudete vedieť rady, poraďte sa priamo na stránke v online konverzácií s pracovníkom obchodu.

Zdroj obrázku:

Virrage Images / Shutterstock.com