Doplnky, bez ktorých sa do prírody a na výlety nechodí

Nože používajú ľudia už niekoľko tisícročí. Prvé verzie týchto nástrojov boli v skutočnosti obyčajné kamene so špicatými hranami. Samozrejme, postupom času sa technológie a metódy týchto domácich potrieb výrazne zlepšili, takže nože našich predkov dnes nemožno až tak úplne so súčasnou ponukou porovnávať.

Nie všetky moderné výrobky na trhu sa však môžu pýšiť vysokou kvalitou a spoľahlivosťou, takže ak chcete získať skutočne kvalitný nôž, mali by ste venovať pozornosť značkovým modelom.

Hlavné črty výberu kvalitných nožov Kizlyar Supreme

Výrobky svetoznámej značky nožov Kizlyar Supreme majú vynikajúce technické parametre – to všetko vďaka ich výrobe na najmodernejších zariadeniach a využívaniu tradičných metód.

Ak ale hovoríme o výbere noža, prvým krokom, ktorý treba urobiť, je preskúmať zloženie jeho ocele, pretože od nej bude závisieť kvalita produktu. Tento parameter je tiež ovplyvnený spracovaním ocele, pretože často sa nože vyrobené z tej istej ocele, ale pri odlišnom spracovaní  navzájom výrazne od seba líšia.

Pri výbere je tiež potrebné venovať zvýšenú pozornosť značeniu nožov, pretože niektoré vlastnosti, ako napríklad kalenie zrakom nedokáže vždy odhadnúť ani ten najlepší odborník. Čepele týchto nožov sú spravidla vyrobené z ocele s vysokým podielom uhlíka.

Vyskúšajte nože Morakniv

V živote každého z nás príde určite raz okamih, keď musíme dať nôž aj do rúk dieťaťa, dospievajúceho alebo krehkého dievčaťa. Podľa štatistík je najtraumatickejším miestom nožov ich špička, ktorá môže náhodne spôsobiť ranu.

V modeloch nožov označených Morakniv SAFE tento prvok chýba, čo zvyšuje bezpečnosť práce pri ich použití. Na rukoväti sú navyše dve zarážky, ktoré vylučujú skĺznutie ruky po reznej hrane.

Väčšina modelov tejto švédskej značky používa aj vysoko chrómovú uhlíkovú oceľ. Na jednej strane je to veľká výhoda, pretože nôž je ľahko naostrený a má jemný rez. Na druhej strane musíte čepeľ starostlivo utierať a udržiavať ju v suchu, aby ste predišli škvrnám od hrdze.

Nech už sa rozhodnete pre akýkoľvek model, tie najlepšie značky rôznych druhov hľadajte jedine na kniland.sk a vaša spokojnosť bude maximálna, bez ohľadu na to, v akých situáciách vybrané náradie použijete.