Pripravte sa na príchod jari včas so správnou výbavou na motorku

S príchodom jari sa majitelia motoriek začínajú tešiť na novú sezónu plnú dobrodružstiev na cestách. Aby ste si ale plne užili príjemné jarné dni na tomto silnom stroji bez následkov, je dôležité pripraviť sa na potrebný komfort a bezpečnosť včas.

Základným doplnkom sú prilby

Bezpečnosť na cestách počas jazdy na motorke by mala byť vašou najvyššou prioritou, pretože k jej zaisteniu neprispieva žiadna špecifická časť vozidla, ale doplnková výbava, ktorú si treba adekvátne vybrať.

 

Prilby HJC od Moteam.sk sú v tomto smere garantom vynikajúcej ochrany. S ich moderným dizajnom, ľahkými materiálmi a certifikovanou bezpečnostnou štandardizáciou sú práve tieto doplnky ideálnou voľbou pre všetkých motorkárov. Pamätajte, že prilba je vaším najdôležitejším ochranným prvkom, pretože chráni vašu tvár, jej kosti, ale aj mozog.

Pohodlné oblečenie

Okrem hlavy je dôležitá aj ochrana zvyšných častí tela, v čom vám veľmi dobre poslúži správne oblečenie. Ak si teda budete vyberať vhodný odev na prichádzajúcu jarnú sezónu, moderné oblečenie Ixon je správne riešenie. Materiálové zloženie odevov z tejto série je dokonalé, pretože vaše telo chráni pred vetrom, dažďom aj poranením počas pádu. Zároveň je oblečenie štýlové a pohodlné, takže pri jazde na motorke sa v týchto kúskoch budete cítiť naozaj komfortne.

Používajte adekvátnu ochranu

Okrem prilby a oblečenia nezabúdajte na ďalšiu ochrannú výbavu, medzi ktorú patria rukavice, chrániče lakťov a kolien. Pre minimalizáciu rizika zranenia pri eventuálnom páde alebo nehode  sú nevyhnutné aj štíty na chrbticu.

Nepodceňujte pravidelnú údržbu motorky

Pred prvou jarnou jazdou nezabudnite ani na dôkladnú údržbu vášho motocykla. Skontrolujte brzdy, olej, pneumatiky a osvetlenie. Aj pravidelná a kompletná údržba vozidla zabezpečí spoľahlivý chod vášho stroja počas celej sezóny.

Sledujte počasie

Jarné počasie môže byť nevyspytateľné. Pred každou jazdou preto radšej sledujte predpoveď počasia a prispôsobte svoju výbavu podmienkam na nie vždy ideálnej ceste. Nielen chladné rána a náhle dažde si vyžadujú vhodné oblečenie a opatrnú jazdu.

 

Ako vidíte, príprava na príchod jari na dvoch kolesách si vyžaduje nielen správnu výbavu, ale aj starostlivosť o motorku a neustále zlepšovanie jazdných schopností. Ak teda na nič z nášho stručného zoznamu nezabudnete, vyhnete sa nepríjemným prekvapeniam, diskomfortu aj kolíznym situáciám.