Prvý ročník Wolf Fight Night, galavečeru bojových umení

V sobotu 3.6.2017 sa v hale na Rosinskej ceste v Žiline uskutočnil prvý ročník Wolf Fight Night. Išlo o večer plný bojových umení v kategóriach MMA, K1, Box a Thai Box. Zápasilo sa v 8m oktagone, ktorý poskytol Wolf Pride Gym, hlavný organizátor akcie, o ktorom sme vám nedávno priniesli článok. V jednotlivých kategóriach sme sa mali možnosť vidieť napínavých 16 zápasov, ktoré naozaj stáli za to. Na udalosti sa takisto podieľala aj Boxérňa Žilina, Ares Gym Žilina a Hyro Gym Žilina.

 

Michal Kirsch vs. Miroslav Jasenovský

MMA do 70kg 3x3min.

Michal Kirsch, reprezentant Laugaricio Combat Club Trenčín a Miroslav Jasenovský, reprezentant Wolf Pride Gym Žilina. Spočiatku išlo o vyrovnaný zápas. Išlo o klasické stretnutie MMA, kde sa bojovalo aj v postavení aj na zemi. V treťom kole sa súboj po takedowne preniesol na zem. Víťazom zápasu sa stal na body Michal Kirsch.

 

Dávid Stelmach vs. Ján Mojík

Box 3x3min.

Dávid Selmach, 22-ročný reprezentant Alex Gym Poprad a domáci Ján Mojík, 37-ročný reprezentant Hyro Gym Žilina. Pre Jána bolo toto prvé stretnutie. Prvé kolo bolo vyrovnané a nepadlo moc úderov. V druhom kole došlo na agresívne výmeny z oboch strán. Víťazom sa na body stal domáci Ján Mojík.

 

 

Petr Marhlot vs. Milan Kováč

K1 do 76kg

 Prvé kolo bolo plné ostrých výmien úderov a kopov. Druhé kolo započalo agresívnou prestrelkou, ktorá skončila K.O pre 25-ročného Petra z Thai Box Club Zlín a víťazom sa stal domáci Milan Kováč, reprezentant Ares Gymu.

 

Tomáš Waszut vs Matej Taraba

MMA 3x5min.

Odveta po roku medzi 19-ročným Waszutom z JMFS Ostrava a 21-ročným Tarabom z WPG ZA, ktorý pred rokom prehral po knockoute. Matej bral túto odvetu vážne a v prvom kole knockoutoval súpera, ktorý musel byť odvedený zdravotníkmi. Víťazom sa teda stal Matej Taraba.

 

Szymon Obroślak vs Dalibor Ficek

K1

Szymon zastupoval Red Lion Club a Dalibor Boxérňu Žilina. V prvom kole sme videli zaujímavú „prestrelku“ a kopancom pod krk Szymon „priklincoval“ Dalibora o stenu oktagonu. V druhom kole dominovali kopy a 2-krát sa skončilo na zemi. Tretie kolo bolo dramatické, no nakoniec na body 3:0 vyhral domáci Dalibor Ficek.

 

Roman Dík vs. Jozef Skorčík

MMA

Roman Dík za JMFS Zlín a Jozef Skorčík za WPG ZA. Takedown hneď v prvom kole. Navrch mal Roman Dík, ktorého škrteniu sa nedokázal Jozef ubrániť a vyhral hneď v prvom kole.

 

Dominik Tomica vs. Michal Dubeň

Thai Box 3x2min.

Dominik Tomica za Paco Team Katowice a Michal Dubeň za Ares Gym Žilina. Prvé kolo sa „štípali“ low-kickmi a sem tam padol aj nejaký high-kick a množstvo úderov. K záveru prvého kola si obaja bojovníci vymenili kolená pri stene klietky. Druhé kolo bolo agresívne a plné kontaktov. Tretie kolo započalo veľkým potleskom publika a ku koncu bolo počuť podporu domáceho publika Michalovi Dubeňovi, ktorý na body vyhral 3:0.

Zdroj: FB/aresgymzilina
Zdroj: FB/aresgymzilina

 

Branislav Zuzak vs. Filip Le

MMA do 84kg 3x3min.

Spočiatku sa naháňali po klietke, vymenili si pár úderov a začali sa škrtiť v stoji. V clinchi si z jednej stany vymieňali kolená a z druhej rany do hlavy. Druhom kole si v postoji vymenili iba pár rán a prišiel takedown. Na zemi došlo k akcii z oboch strán a vymieňali si rany na hlavu. V treťom kole sa bojovalo opäť na zemi. Víťazom na body 3:0 sa stal Branislav Zuzak z SFG Trnava, ktorý zdolal Filipa z WPG ZA.

 

Krystian Cierbikowski vs. Daniel „Sviťo Roy“ Svitek

Thai Box do 67kg 3x2min.

Po sérii rán, kedy sa netrafil ani jeden sa „Sviťo Roy“, bojovník z Ares Gymu ZA, dostal do útoku. Po jeho tvrdom útoku, ktorý zakončil push kickom v skoku, skončili obaja na zemi. Sviťo dominoval svojimi kopmi a kolenami. V druhom a treťom kole padlo mnoho kopov, kolien a úderov. Dominujúci Daniel „Sviťo Roy“ Svitek z Ares Gymu zdolal bojovníka z Paco Team Katowice.

Zdroj: FB/aresgymzilina

 

Jozef „Džordžo“ Buš vs. Peter Samek

MMA

Zápas začal držaním si odstupu, niekoľkými low kickmi a naháňaním po klietke s vydareným high kickom na hlavu. Na konci prvého kola skončili na zemi. Druhé kolo sa nieslo v podobnom duchu. Tretie kolo naštartovala výmena úderov, takedownom a bojom na zemi. Na zemi si niekoľko-krát vymenili postavenie. Po krátkej chvíli v stoji prišiel druhý takedown, kde mal navrch peter. Po napínavom a vyrovnanom súboji sa víťazom stal na body 2:1 Peter Samek.

 

Michal Plesník vs. Lászlo Cene

Box super-ťažká váha 4x3min.

Tvrdá prestrelka spôsobila Lászlovi tri pády hneď v prvom kole. Po troch pádoch a troch počítaniach sa víťazom stal Michal Plesník z Box Club Nové Mesto nad Váhom.

 

 

Lukáš „Embrio“ Meixner vs. Roman Milec

MMA 2x5min. (pravidlá UFC)

Spočiatku sme mali možnosť vidieť naháňanie sa po klietke a tvrdý takedown cez krk. Boj na zemi bol relatívne vyrovnaný, kým Roman Milec nezačal tvrdú sériu úderov zvrchu. V druhom kole dominoval Meixner, ktorému sa podarili dva pekné takedowny. Po druhom z nich prišiel nedovolený kop na Meixnera, ktorý dostal 5 minút na zotavenie a rozhodnutie, či pokračuje v zápase. Celá hala v Žiline dúfala v jeho návrat do zápasu. Ten však nedokázal pokračovať a zápas skončil bez výsledku.

 

Hlavné zápasy
Dávid Vyletel vs. Lukáš Garlík

Box ťažká váha 3x3min.

Prebehla tvrdá „prestrelka“ medzi bojovníkmi, ktorá skončila K.O pre Lukáša Garlíka. Víťazom sa stal Dávid Vyletel v prvej minúte zápasu. Musíme však povedať, že pre oko diváka išlo o krásny zápas.

 

Dávid Sokolovský vs. Miroslav Hladký

MMA

Najprv vzájomná výmena úderov, po ktorej sa boj presunul na zem, kde mal navrch Miroslav Hladký. Daroval súperovi množstvo úderov zvrchu. V druhom kole po high kicku od Miroslava sa bojovalo opäť na zemi. Tam sa Dávid Sokolovský oslobodil pákou na ruku súpera a dostal sa navrch. V treťom kole sa pár sekúnd naháňali a prišiel takedown od Miroslava, neskôr takedown od Dávida. Zvyšok zápasu viedol Miroslav Hladký, ktorý sa stal víťazom.

 

Wiktor Waszczuk vs Miroslav Cingel

K1 do 85kg 3x3min.

Spočiatku si vymenili pár kopov a úderov. Waszczuk po tvrdom útoku skončil v stene oktagonu. Miroslav súpera tvrdo atakoval a nenechal ho vydýchnuť. Waszczuk sa pokúšal o round kicky, ktorým sa Cingel vyhol. Wiktor Waszczuk prešiel do protiútoku. Druhé kolo chvíľu vyzeralo vyrovnane. V tretom kole Miroslav Cingel padá, ale dostáva podporu od celej žilinskej arény. Po jeho útoku padá Waszczuk a Cingel opätovne dostáva podporu od publika. Víťazom na body 2:1 sa stal Miroslav Cingel.

 

 

Hlavný zápas večera
Kovács Kálmán vs. Tomáš Bolo

MMA

Tomáš Bolo bol od začiatku favoritom. Spočiatku si držali menší odstup a Kovács sa pokúšal atakovať low kickmi. Bolo zachytil Kovácsov kop, z ktorého spravil takedown. Kovács na zemi inkasoval tvrdé údery na tvár. Boj na zemi pokračoval a navrch mal Tomáš Bolo. Kovács Kálmán sa pokúsil oslobodiť, no nezvládol škrtenie od súpera. Po prvom kole sa víťazom stal Tomáš Bolo.

 

Za team Fit-Drive sa týmto chceme poďakovať hlavnému organizátorovi akcie Pavlovi Hartelovi (WPG ZA) za to, že zorganizoval spolu s ďalšími klubmi bojových umení v Žiline vydarený galavečer a za to, že sme sa ho mohli zúčastniť aj my. Zároveň sa chceme poďakovať všetkým bojovníkom, ktorých sme mali možnosť vidieť v oktagone. Akcie sa zúčastnilo tiež veľké množstvo divákov, ktorí dokázali vytvoriť skvelú atmosféru. Za nás môžem povedať, že tento večer dopadol na výbornú a dúfame, že sa WFN zopakuje.

 

Galéria:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *