Navštívili sme MMA gym v srdci Žiliny (Rozhovor)

Nájde sa veľa mladých ľudí, ktorí chcú začať s bojovými umeniami alebo športmi. Málo z nich reálne hľadá možnosti, vďaka ktorým môžu splniť tento cieľ. Zlyhajú už v bode, kedy si majú vybrať správne miesto, kde započať svoj tréning. Náhodou objavia telocvičňu, kde môžu trénovať. Na miesto však prichádza množstvo obáv a výhovoriek, ktoré zabrzdia ich cieľ. Pre to sme sa rozhodli, že pomôžeme tým, ktorí sa nevedia odhodlať. Navštívili sme Wolf Pride Gym MMA v Žiline, kde sme spravili rozhovor s majiteľom Pavlom Hartelom.

 

Zdravím, ďakujeme za Vaše prijatie. Viete naším čitateľom stručne predstaviť vašu telocvičňu?

Jedná sa o veľmi špeciálnu telocvičňu v rámci toho, že máme 200m² žinenku, na ktorej je položená 8 metrová profesionálna klietka na MMA, v ktorej sa dajú robiť podujatia nie len v rámci MMA, ale aj Thajského boxu a boxu. Ďalšia časť je funkčná zóna, ktorá je prepojená s prvou. Ľudia tu nájdu pomôcky na cvičenie s vlastným telom, na funkčný tréning a kruhový tréning. Nie je to klasická posilňovňa. Je skôr pre takých čo vedia už trochu cvičiť. Máme tu jednoručky, hrazdy a komplet vybavenie na cvičenie v štýle starej školy a na cross-fit.

 

Od kedy fungujete a prečo ste sa rozhodli pre Žilinu?

Fungujeme od začiatku októbra. Pre Žilinu sme sa rozhodli hlavne z dôvodu, že ja aj všetci chalani sme zo Žiliny. Vznikli sme tak, že sme odišli od Minotaurov. To bol prvý MMA klub v Žiline. Spojili sme sa a rozhodli sa, že pojdeme vlastnou cestou. Prišla možnosť a dali sme dokopy niečo iné, ktoré je na vyššej úrovni pre tento šport.

 

Kto môže prísť ku vám na tréning?

 Ktokoľvek, koho zaujímajú bojové športy alebo ľudia, ktorí si chcú prísť zacvičiť, redukovať váhu, budovať kondičku alebo zo zdravotného hladiska. Ľudia, ktorých zaujíma cross-fit, funkčné a kruhové tréningy. Prípadne kvôli rehabilitačným tréningom.

 

Čo všetko odnáša získať členstvo a aké má výhody?

Členom sa môže stať ktokoľvek, kto príde. Vypíše si formulár a automaticky sa stáva členom. Mesačná permanentka pre členov stojí 30 eur. V tomto poplatku sú zahrnuté všetky skupinové tréningy pod vedením trénerov. V rámci permanentky je možné prísť kľudne viac krát za deň, keď si niekto chce v našej funkčnej zóne spraviť silový alebo funkčný tréning. Okrem permanentky ponúkame jednorázové vstupy. Tie sú v cene 4€. Ten je vhodný pre ľudí, ktorí sa nechcú viazať alebo ak niekto chce prísť na skúšku.

 

Z koľkých častí sa skladá telocvičňa?

Skladá sa z 2 častí. Z MMA zóny, ako to my nazývame, kde je špeciálna mäkká podlaha, kde sa trénujú techniky MMA, brazílske Jiu-Jitsu, kde sa ide do kontaktu. Druhá časť je komplet vybavená funkčná zóna, kde je špeciálny pogumovaný povrch, kde nie je problém hádzať činky o zem.

 

Čo všetko ponúkate v rámci služieb svojím klientom?

V rámci služieb poskytujeme hlavne skupinové tréningy. Jedná sa o FitBox pre ženy, MMA začiatočníci a pokročilí, regeneračné cvičenia, individuálne tréningy kondičného a kruhového charakteru, tréningy v rámci rehabilitácie a regenerácie, kde sa klientom snažíme aj zo zdravotného hľadiska veľa nových vecí vysvetliť.

 

Učíte ľudí sebaobrane alebo ich pripravujete aj na zápasy?

Učíme ich aj sebaobrane. My sme hlavne športový klub, máme aktívnych 15 zápasníkov. Niektorí z nich začali hneď ako sme otvorili. Venujú sa hlavne amatérskym súťažiam a ligám. Máme aj 6 profesionálnych zápasníkov, ktorí už navštevujú aj rôzne medzinárodné galavečery a iné podujatia v rámci Slovenska a aj v zahraničí.

 

Prebiehajú zápasy aj u vás?

Prebiehajú. Prvý krát sme mali možnosť organizovať Slovenskú ligu amatérskeho MMA. Akcia dopadla dobre. Od nás sa predstavili traja chalani. Sme nadmieru spokojní, že sme sa takto posunuli.

 

Ako prebiehajú tréningy?

Prebiehajú, či A alebo B, hlavne v rámci skupinových cvičení MMA. Najprv je rozcvička, potom sú nácviky techník v stoji, stand-upe, thajského boxu, boxu, techniky z brazílskeho Jiu-Jitsu. MMA je veľmi komplexný šport čo sa týka bojových umení. Snažíme sa našich chalanov pripravovať aby mali komplexné zručnosti.

 

Ako je možné dohodnúť individuálny tréning, najmä ak nemám členstvo?

Individuálny tréning vybaviť nie je problém. Ani keď nemáš členstvo. Stačí napísať správu na našu facebook stránku, prípadne na našu e-mailovú adresu alebo nám zavolať. Všetko máme zverejnené a nie je problém zavolať a dohodnúť si termín. Všetko závisí od klienta, jeho požiadaviek, čo od tréningu očakáva a čo by chcel.

 

Ponúkate aj možnosť voľného cvičenia bez trénera?

Samozrejme, tento gym funguje na princípe amerického systému, volá sa to „open gym“. To znamená, že nie je problém, keď ľudia chcú prísť a cvičiť bez trénera, dvaja si zaboxovať, prípadne si iba zaboxovať do vreca alebo zacvičiť. Sme otvorení ráno od 7 do 10 večer.

 

Ktoré bojové umenia v rámci MMA vyučujete?

Thajský box, box, zápasenie, brazílske Jiu-Jitsu a nejaké techniky z juda.

 

Keď sa naskytne otázka, že prečo by ľudia mali trénovať u vás, aká je vaša odpoveď?

Sme mladí chalani, ktorým záleží na tom, aby klientovi aby poskytli klientovi čo najkvalitnejší servis a najkvalitnejšie služby. My sa stále vzdelávame, chodíme na rôzne kurzy, či sa jedná o funkčný tréning, špecializované tréningy s kettlebellmi a rôzne iné. Chalani chodia na semináre aby vedeli ľudom poskytnúť čo najlepšiu starostlivosť. Nejdeme moc na kvantinu, nehráme sa, že sme najlepší, stále si ideme svoje a stále napredujeme. Treba prísť vyskúšať.

 

Na koľko sídlite v budove starého Tesca, ktoré bude v budúcnosti spojené s OC Mirage, viete povedať či zostenete v týchto priestoroch?

Je to otázne. Radi by sme ostali ale všetko je to na dohode, keď sa to bude prerábať. Je to na dlhšie. Klub nezanikne, dočasne sa niekam presunie a uvidí sa časom.

 

Chcete na záver niečo odkázať našim čitateľom, vašim návštevníkom a ľudom, ktorí chcú začat s tréningom bojových umení a športov?

Dvere máte otvorené, nie sme len športový klub. Nešpecializujeme sa len na MMA, aj keď sme na ňom založení. Snažíme sa však ľuďom poskytnúť vďaka konceptu bojových športov niečo nové, niečo revolučné. Či už chcete iba zredukovať nadváhu, spevniť telo alebo sa naučiť sebaobrane. Aby nás ľudia nechápali, že sme iba bitkári, neučíme ľudí aby sa bili na ulici, aj keď niekedy sa to ovplyvniť nedá. Učíme chalanov hlavne úcte a pokore. Nevychovávame chuligánov, vychovávame športovcov. Ľudia v dnešnej dobe chápu boxerov a zápasníkov ako tupých. Veľa z chalanov sú vysokoškolsky vzdelaní.

 

WPG sa nachádza na ulici: Sad SNP 661/1 v Žiline (Budova starého Tesca z pešej zóny)

 

Sme radi, že sme pre vás mohli pripraviť tento rozhovor, za ktorý ďakujeme majiteľovi Wolf Pride Gym MMA. Veríme, že pomôže ľudom, ktorí chcú začať s bojovými umeniami a športmi a bývajú v okolí Žiliny. Na záver máme pre vás radu. Ak už s bojovými umeniami začnete, prosíme vás aby ste sa po prvých tréningoch necítili ako Connor a mali pokoru. Tá je pri tomto športe dôležitá. Je možné, že s WPG budeme mať v budúcnosti ďalšiu spoluprácu. Bude to ešte zaujímavé.

Galéria:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *