Chcete schudnúť rýchlo ako pretekári Formule 1? Vyskúšajte batáty

 

Mať dokonalú postavu a cítiť sa dobre je pre človeka dôležité z niekoľkých dôvodov. V starom Egypte tomu hovorili kalokagátia, čo je dosiahnutie harmónie tela a duše. Podariť sa vám to môže, ale aj nemusí. Ciest a spôsobov je naozaj niekoľko, aby ste si našli to vaše najideálnejšie riešenie, musíte najskôr spoznať vlastné telo a jeho reakcie.

4 kilá za jeden pretek dole

Pretekári Formule 1 v priebehu jedného preteku schudnú v priemere až 4 kg. Je to spôsobené náročnými podmienkami, ktoré pri jazde vo vysokej rýchlosti vznikajú. Fanúšikovia týchto rýchlostných závodov vedia, že v kokpite majú dokonca vodiči zabudované špeciálne vrecko s vodou, ku ktorej majú neustály prístup, pretože teplota je tu viac ako 50 °C. Prilba samotného pretekára je jedna z najťažších na svete, takže náročné podmienky to určite sú.

Aby ste dosiahli rovnaký výsledok, nemusíte svoje telo až do takejto miery zaťažovať. Ide to aj jednoduchšie. Stačí nájsť vhodné potraviny, ktorých správne množstvo musíte sledovať na presných kuchynských váhach. Nezabudnite na odhodlanie a vytrvalosť, ktoré sa s novým rokom u viacerých ľudí začína objavovať vo forme predsavzatí.

4 krát lepšie ako mrkva

Vo vedeckej analýze z roku 1992, sa vzhľadom na vysoký obsah vlákniny, komplexných sacharidov, bielkovín, vitamínov A a C, železa a vápnika, sladké zemiaky zaradili medzi potraviny s najvyššími nutričnými hodnotami, získali 184 bodov, čo je viac ako bežný zemiak.

Ak vás pri zdravom stravovaní nebaví obmedzovanie sa cukrom, batáty sú skvelou voľbou. Sladké a predovšetkým veľmi zdravé zemiaky, ktoré s vašim telom urobia zázrak. Dokonca sú 4 krát lepšie ako samotná mrkva, pretože obsahujú vysoké množstvo Beta-karoténu, ktorý je okrem iného dobrý pre vaše oči. Aby toho nebolo málo, batáty obsahujú:

  • veľa vitamínu E, ktorý chráni telo pred nebezpečenstvami v životnom prostredí, ako je prechladnutie;
  • vitamín A, čo je skvelé pre žiarivú pleť;
  • veľa živín, ako je vitamín B6, draslík a železo, ktoré vaše telo potrebuje na to, aby ste mohli rásť a dobre fungovať;
  • vlákninu, ktorá pomáha podporovať zdravý tráviaci trakt;
  • a sú bez cholesterolu! Čo znamená, že nebudú upchávať vaše srdce a cievy!

Nakoniec to najdôležitejšie na záver, sú sladké a jeden zemiak má len 118 kalórií. Je to teda zdravá voľba pre ľudí, ktorí sa snažia rýchlo a bez zbytočného obmedzovania zbaviť nadbytočných kíl. Vyskúšajte to aj vy.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *