Najočakávanejší súboj všetkých čias – Conor McGregor vs. Floyd Mayweather

Od začiatku roka sme sa mohli stať svedkami slovného konfliktu medzi boxerom, Floydom Mayweatherom a MMA bojovníkom, Conorom McGregorom. Mayweather bol rozhodnutý ukončiť kariéru po 49 profesionálnych zápasoch bez prehry. Po jeho vyjadrení o rasovom znevýhodňovaní sa vyjadril aj McGregor, hviezda UFC posledných rokov a odkázal, že známeho boxera „vypne“ do 30 sekúnd. Po polroku vymieňania si odkazov a výziev na zápas prostredníctvom médií, sme sa dozvedeli konkrétny termín zápasu, ktorý sa má uskutočniť 26. augusta 2017 v Las Vegas.

 

Hlavnou podmienkou Floyda bolo, že pôjde o zápas v boxe a Conor bude musieť schudnúť a dostať sa do Welterovej váhovej kategórie. Podla našich zdrojov si Floyd prilepší o čiastku rovnú 100 miliónov dollárov a Conor o 75 miliónov dollárov. Pôjde naozaj o zaujímavú športovú udalosť, v ktorej bude veľké množstvo peňazí a zároveň to bude zrejme najsledovanejší zápas v bojových športoch.

Zdroj: Forbes

Fanúšici bojových športov sa rozdelili na dva tábory a každý má svojho favorita. Mnohí sa spoliehajú na skúsenosti Floyda, ako profesionálneho boxera, ktorý boxuje odmalička a často sa spomína jeho bilancia 49-0. Čo sa Conora týka, v jeho prospech hrá jeho vek a fyzická prevaha voči súperovi. Často sa spomína, že boxovanie je jeho silnejšia stránka a nebude pre neho problém. Netreba však zabudnúť na to, že je zvyknutý bojovať v oktagone a za iných podmienok.

Zdroj: Zdroj: The Sun

Každopádne, myslíme si, že z tohto súboja vyjdu ako víťazi všetci. Bojovníci zarobia peknú čiastku a jeden z nich dokáže, že je naozajstný šampión. Na svoje si však prídu aj promotéri a ľudia, ktorí do súboja investujú. Zároveň sa vďaka tomu viac spopularizuje MMA, ktorý nie je tak preslávený ako box. Veríme, že pre oko diváka pôjde o zaujímavý duel a tešíme sa naň.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *