Chcete pomôcť našej planéte? Tu by ste mali začať.

Nutnosť opatrení, ktoré majú zabrániť nepriaznivým vplyvom spôsobených spaľovaním motorov

Spaľovanie fosílnych palív uvoľňuje do atmosféry oxid uhličitý CO2 , čo je hlavný skleníkový plyn. A veľmi dobre vieme, že existuje silný dôkaz, ako nahromadenie skleníkových plynov zapríčiňuje globálne otepľovanie, ku ktorému za posledné desaťročia dochádza vo zvýšenej miere. Jeho koncentrácia v atmosfére sa od začiatku priemyselnej revolúcie v polovici 18. storočia zvýšila približne o 43 %, čo je asi polovica z roku 1980.

O 5 minút dvanásť

Nelichotivé štatistiky, ktoré majú na životné prostredie obrovský dopad. Stále si to ale neuvedomujeme, pretože sa nás to priamo ani tak zatiaľ nedotýka. To však platí len do okamihu, než sa nad našimi hlavami preženie devastujúce tornádo, extrémne vysoké teploty v plusových a mínusových hodnotách, alebo závažné ochorenia, ktoré môže spôsobiť neprimerané slnečné žiarenie.

DPF filter je výsledkom sprísňujúcich sa podmienok emisných noriem 

Znie to celkom komplikovanie, no dôležité je, že pomáha v boji s únikom škodlivých látok do ovzdušia. Viete ale, čo je to DPF filter? Jedna z dôležitých častí auta, ktoré fungujú na báze regulácie úniku všetkých exhalátov z benzínových aj dieselových motorových vozidiel.

Ak sa snažíte svoj výkon motora zvýšiť a nedávno ste si nechali urobiť repas turba, nepodceňujte ani funkcie týchto filtrov. Aj tie sa môžu veľmi jednoducho vyčistiť, na základe čoho sú schopné pracovať s viac ako 80 % efektivitou, pričom jeho účinnosť dosiahne 100 % hranicu.

Najhoršie je na tom Čína

Účinky CO2 a iných skleníkových plynov, ako napríklad metánu a oxidu dusného, majú za následok viac ako iba rastúce teploty, kde je presnejší termín  „zmena klímy.“

Všetky krajiny majú rovnakú atmosféru, a preto by sa mali pod jej ochranu podpísať naozaj rovnako, vrátane nás. Spojené štáty v súčasnosti vypúšťajú do ovzdušia asi 16 % svetových emisií skleníkových plynov, sú na druhom rebríčku hneď za Čínou, ktorá predstavuje približne štvrtinu tvorby celkových globálnych emisií. Takže obraz o tom, ako to funguje si môžete urobiť aj sami.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *