Je vaše auto pripravené na zimu?

Sezóna novej obuvi pre vozidlá je tu

Letné pneumatiky majú svoje špecifické vlastnosti, no v zime si s nimi moc príjemných chvíľ asi neužijete. Aj klasická obuv sa v tomto období mení na niečo iné, kde sa spája dizajn estetika a dokonalá povrchová úprava. Podobne to platí aj pri zimných pneumatikách, ktoré často meníme až po prvom snehovom poprašku.

Nie je to ale správne riešenie, na čo samozrejme prídete s príchodom väčšieho množstva snehu, ktorým sa budete musieť prebrodiť do zamestnania. S výberom zimných pneumatík sa ale dostávate do nového kalendárneho obdobia, v ktorom vám môže pomôcť každá jedna rada.

Lepšie brzdné vlastnosti

Pohodlná jazda sa dá docieliť viacerými spôsobmi. Niekomu môžu pomôcť deflektory a iný si potrpí na špeciálnom vyhrievaní interiéru. Popritom všetkom by sa ale nemalo zabúdať ani na bezpečnosť, čo v zime to platí dvojnásobne.

Výber zimných pneumatík by mal zohľadnený najmä v správnom dezéne. Pri brzdení hrá veľkú úlohu. Pre vás to znamená, že čím hlbší dezén bude mať vaša nová zimná pneumatika, tým lepšie sa bude správať auto na zasneženej ceste.

Samozrejme, že k tomu všetkému musíte pripočítať aj jazdné vlastnosti šoféra, ktorý by mal vďaka dobrým prevodovkám prevziať nad vozidlom úplnú kontrolu.

Ojazdené pneumatiky ale môžu byť dôvodom na predĺženie brzdnej dráhy, čo môže mať nepríjemné následky pre všetkých účastníkov vozovky.

Všímajte si všetky dôležité vlastnosti

Zima je náročná svojimi podmienkami, ktoré nie sú ani z bežného pohľadu pre človeka vždy príjemné a ideálne. Ak sa jedná o bezpečnosť na vozovke a bezchybné fungovanie vozidla v mínusových teplotách, je nutné zvážiť fungovanie všetkých častí.

Spoľahlivý a plynulý chod motora sa dá zaistiť len za predpokladu, ak sa bude venovať pozornosť kvalite paliva. Štartovanie počas chladných rán je niekedy naozaj náročné, takto sa tomu môžete vyhnúť.

 

Ochranný náter podvozku by ste mohli vyskúšať tiež. Aj ten dokáže vášmu autu pred neľútostnými podmienkami mrazivého počasia pomôcť. Nakoniec je to nemrznúca kvapalina do vozidla a ostrekovačov. Nezabudnite to vykonať ešte pred prvými mrazmi a jazda nebude z tohto hľadiska ničím rušená.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *