BMW radu 4 športový elegán po facelifte

Ako sa už u BMW stáva pomaly zvykom aj tento krát vynechali na predstavenie automobilu svetové autosalóny. Jednoducho zverejnili fotky modelu na internete. Jedná sa o facelift celého modelového radu BMW radu 4.

Facelift 4-rky bol už viac než očakávaný, veď je na trhu už od roku 2013. A však vizuálnymi zmenami Bavorák moc neohromí, no treba však podotknúť, že modernizáciu je vidno. Hlavne pri Grand Coupé, to sa z predu dá ľahko pomýliť s už predstavenou novou 5-kou. BMW radu 4 už po jeho predstavení v roku 2013 vyzeralo veľmi dobre, takže niet sa čomu diviť, že BMW vsádza na osvedčený dizajn.

Najväčšou novinkou sú štandardne dodávané šesťuholníkové full-LED svetlá, ktoré výrazne dopomohli modernejšiemu vzhľadu 4-rky a to vďaka ich skvelej grafike. Mierne sa zmenili aj nárazníky hlavne vo verzii Sport a Luxury.

Čo sa technických parametrov týka, novinkou je možnosť voľby motora 418d štvorvalec 110kw/150koní vo verzii Grand Coupé, naopak z ponuky zmizol motor 425d.  Na výber bude zo 6-stupňovej manuálnej, alebo 8-stupňovej automatickej prevodovky. Na výkone si prilepší verzia M4, jej 3-litrový 6valec  bude po novom produkovať 331kW/450 koní, čo je zhruba o 20 viac ako predchodca. Preladený bol aj podvozok, ktorý bude tuhší pre všetky verzie, čiže by mal ponúknuť športovejšie jazdné vlastnosti.

V interiéri sa facelift odzrkadlí na nových kožených sedadlách, pridaním chromovaných  doplnkov a virtuálneho kokpitu, ktorý svoj vzhľad mení na základe zvoleného režimu. Vylepšeniami si prešiel aj stredový displej, bude po vzore 5-ky s kvalitnejším rozlíšením a s lepšou podporou pre mobilné telefóny. Skvelá navigácia Professional bude obohatená o nové užívateľské rozhranie.

Aj keď sa jedná iba o decentný facelift, BMW radu 4 vyzerá stále športovo-elegantne a to sa nám veľmi páči.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *