Živá rastlina v interiéri je ako tichý pomocník, verný priateľ a liečiteľ

Všimli ste si niekedy, že byt plný kvetov je zvyčajne útulný a krásny? Vládne tam mier a pokoj? Množstvo kvitnúcich a dekoratívnych listnatých rastlín na policiach a parapetoch nielen poteší oči, ale aj zahreje a upokojí vašu dušu. Izbové rastliny sú tichými pomocníkmi, vernými priateľmi a liečiteľmi svojich majiteľov. Sú pre  naše telo prospešné svojou dokonalou absorpciou plynov a škodlivých látok z okolitého vzduchu, absorbujú negatívnu auru a uvoľňujú vibrácie radosti a šťastia.

Preto, ak chcete byť fit, obklopte sa svojimi obľúbenými kvetmi. Možností máte naozaj dosť a využiť k tomuto účelu môžete aj rýchlu donášku kvetov v Bratislave.

Užitočné izbové rastliny

Sú to izbové rastliny, ktoré čistia vzduch od škodlivých látok, zlepšujú jeho kvalitu, ako aj kvalitu života a zdravie ľudí a zvierat žijúcich v dome. Táto schopnosť je spôsobená skutočnosťou, že všetky rastliny vylučujú fytoncídy, ktoré sú pre mnohé patogénne baktérie škodlivé.

Už len vďaka kvetináču s myrtou budete ich počet v miestnosti polovičný. Podobné účinky neutralizácie vzduchu má aj vinič, špargľa alebo čínska ruža. Niektoré kvety v interiéri absorbujú aj ťažké kovy, zatiaľ čo iné znižujú škody spôsobené elektromagnetickým žiarením. Ostatné znižujú negatívny vplyv syntetických materiálov, dokážu absorbovať formaldehyd a vylučujú veľa biologicky aktívnych látok.

Pokiaľ sa ale potrebujete potešiť a svoj interiér vyzdobiť pestrofarebnými kvetmi, určite sa o lepšiu klímu v interiéri postarajú aj živé kvetinové boxy plné čerstvých kvetov.

Ideálna bylinka do čaju a pracovne

Vedeli ste o tom, že kvetináč s mätou v miestnosti, kde je umiestnený počítač, naplní miestnosť sviežou vôňou, ktorá upokojuje a pomáha vám sústrediť sa na prácu? Pokiaľ teda z času na čas vezmete do rúk hrniec s mätou a zacítite jeho arómu, váš výkon sa výrazne zvýši. Tak to vyskúšajte.

Pomôže to nielen vášmu prostrediu, ale aj nálade, ktorá je založená na všeobecnej pohode.