Chcete sa cítiť príjemne aj vo svojom interiéri?

Obmedzenia a opatrenia, ktoré nám pomáhajú dnes zostať zdraví a fit, znamenajú minimum pohybu v spoločnosti cudzích ľudí a v exteriéri. V interiéri sme ale trávili viac ako 90 % svojho času aj pred príchodom pandémie, vtedy sme si však význam a vzácnosť pobytu v prírode uvedomovali len veľmi málo. Dnes je to inak a čerstvý vzduch, či kontakt s matkou prírodou je akoby vymoženosť vyvolených.  

To však nie je pravda, ak sa snažíme dodržiavať to, čo nás chráni pred nákazou, potom môžeme tráviť v prírode  veľmi veľa času. Ani interiér ale nemusí byť pre nás väzením, ak sa trochu pohráme s jeho správnym zariadením a výberom vhodných dekoračných látok v metráži na jeho dekoráciu. 

Využite vankúše a deky 

Ak sa chcete cítiť vo svojom interiéri príjemne a vytvoriť si v ňom útulnú atmosféru, nenechávajte okolie príliš sterilné a prázdne. Majte na svojej posteli alebo modernej sedačke niekoľko vankúšov rôznych veľkostí, ako aj nedbalo položenú prikrývku, ktorú si môžete z dostupných nádherných metrážových látok ušiť aj sami.  

Ozdobte si týmito doplnkami aj kútik na svojom obľúbenom mieste a nezabudnite na koberec. Postará sa nielen o teplo pod nohami, ale aj vizuálne zjemnenie priestoru.  

Využite k tomuto účelu aj prenosný stolík na čaj alebo kávu a čítanie knihy s hrnčekom horúceho nápoja bude oveľa pohodlnejšie. 

Využite krásu kvetov 

Ideálne sú, samozrejme, živé kvety. Pomáhajú vytvárať útulnosť a sú veľmi lacné. Navyše okysličujú vzduch v interiéri a robia ho menej suchým. Menej je ale viac, preto to ani s kvetmi nepreháňajte.  

Nenechávajte konferenčný stolík prázdny 

Napriek tomu, že minimalizmus je mimoriadne moderný, nezmyselnú prázdnotu interiér rád moc nemá. Preto by ste mali niektoré plochy zaplniť vhodnými doplnkami. Malé, ale viditeľné veci, ako napríklad hromada časopisov na stole, karafa na vodu alebo váza, vám v tomto smere určite pomôžu.  

Vetrajte tak často, ako je to len možné 

Platí to najmä pre ľudí, ktorí bývajú v bytoch. No ani v interiéri rodinného domu by nemal vzduch stagnovať. Potom sa v ňom hromadí nielen škodlivý prach, ale aj rôzne iné alergény, nečistoty a dnes veľmi nebezpečné vírusy či spóry plesní. Navyše čerstvý vzduch, ktorý do priestoru vpustíte jednoduchým vetraním cez okná, rozjasní vašu myseľ, prekrví mozog a dodá vám energiu.  

Týmto procesom tiež zvýšite v interiéri koncentráciu záporne nabitých iónov, ktoré sú pre naše telo a pokojnú myseľ dôležité tiež. Tak na to myslite a pravidelne vetrajte. Určite to vám, vašej psychike a celkovej kondičke prospeje.