Kombinuje charizmu so silnou technikou

Volkswagen predstavil v Berlíne novú generáciu celosvetovo najúspešnejšieho automobilu. Ako mnohý iste tušia, ide o šiestu generáciu Volkswagenu Polo. Nové Polo prinesie množstvo noviniek, ako citeľne väčší priestor pre posádku, množstvo asistenčných systémov a hlavne nový energický dizajn.

Volkswagen Polo bolo vždy také nemastné, neslané a nepraktické autíčko, ktoré preferovali vo veľkej väčšine hlavne ženy. Hlavnými nedostatkami boli: nudný vzhľad, lacno pôsobiaci interiér a hlavne nedostatok miesta, či už pre posádku alebo batožinu. S príchodom šiestej generácie je už na prvý pohľad jasné, že Polo otvára úplne novú kapitolu svojho pôsobenia na automobilovom trhu.

Začnime pekne od podlahy. Nové Polo narástlo na dĺžku o 81mm a na šírku o 69mm. Nárast rozmerov hovorí o tom, že v interiéri už nebude tak tesno. Ku väčšej praktickosti pridáva ruku k dielu aj batožinový priestor, ktorý narástol o 71l na hodnotu 351 litrov.

Pod kapotou budú pracovať pohonné jednotky začínajúce na 1 litrovom trojvalci s výkonom 55kW/75 koní, až po štvorvalec 1,5 TSI s výkonom 110kW/150 koní. Vrcholová verzia GTI vymení 192 koňovú 1,8-čku TSI za 200 koňový dvojliter TSI, vďaka ktorému si Polo GTI vystrelí na 100vku za 6,7 sekundy. V šiestej generácii Pola nebude chýbať ani športový podvozok „Sport Select“ s nastaviteľnou charakteristikou tlmičov.


Veľkou omladzujúcou kúrou si prešiel interiér, ktorého dominantou bude virtuálny kokpit prevzatý z Golfu a sklenený stredový displej s rozmermi 6,5-8 palcov. Nebude chýbať množstvo druhou  individualizácie v podobe množstva farieb obkladu prístrojového panelu a až 11 rôznych poťahov sedadiel. V interiéri tiež nájdeme náladové osvetlenie a najväčšie panoramatické strešné okno v triede. Keďže nové Polo mieri na štýlových ľudí je jasné, že v interiér potrebuje aj našľapaný zvukový systém, ktorý bude poskytovať spoločnosť beats. Ďalšie vychytávky prichádzajú v podobe asistenčných systémov, kde nebude chýbať monitorovanie premávky pred vozidlom s funkciou rozpoznávania chodcov, adaptívny tempomat, sledovanie mŕtveho uhla, bezkľúčové odomykanie a štartovanie a čo poteší hlavne dámy, bude asistent pre zaparkovanie a vyparkovanie s funkciou automatického brzdenia pri manévrovaní. Cez noc určite oceníte nové LED reflektory a cez deň dvojzónovú automatickú klimatizáciu „Air Care Climatronic“ so senzorom vlhkosti, senzorom slnečného žiarenia a filtrom proti alergénom.

Je jasné, že Polo sa chce páčiť. Pri šiestej generácii bude na výber zo širokej palety rôznych farieb a diskov s rozmermi od 16-18 palcov. Do ponuky príplatkovej výbavy pribudne aj športový balík R-line.


Na toto chutné, kompaktné autíčko sa môže väčšina európskych štátov tešiť už v roku 2017. Na náš trh by sa nový Volkswagen Polo mal dostať už koncom augusta.

Galéria:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *