McLaren chce s MCL34 výrazne miešať karty

Vybraná reprezentatívna skupina zamestnancov továrne McLarenu v anglickom Wokingu odhalila nový monopost pre rok 2019. MCL34 dostane do rúk vymenená jazdecká dvojica, ktorej úlohou bude zlepšiť reputáciu tejto stajne.

McLaren

Začínajúca druhá sezóna pod dodávateľom motorov Renault priniesla potrebnú väčšiu konzistenciu v zadnej časti monopostu a precízna práca počas zimy sa zase premietla do odhalenia auta v stanovený čas.

„Renault hovorí o veciach tento rok inak, ako vlani. Minulú sezónu boli pri vyjedrenach viac pri zemi, pokiaľ išlo o ich motor a stratu na čelo. Teraz sme už s nimi druhý rok. Myslím si, že sme odviedli lepšiu prácu pri vývoji auta okolo ich pohonnej jednotky,“ vysvetľoval Zak Brown situáciu okolo motora nového monopostu.

McLaren

Šéf tímu pred začiatkom sezóny neskrýva optimizmus: „Bude to pre nás veľmi dôležitá sezóna. Každý sa už nevie dočkať toho, ako sa postavíme na štartové pole v Austrálii. Máme dvoch mladých jazdcov, ktorí sú extrémne rýchly. Všetci zamestnanci továrne preto poriadne tvrdo pracovali, aby pre nich zostavili lepšie auto, aké bolo v minulom roku.

McLaren

Počas rozhovoru na odhalení nového MCL34 sa šéf tímu americký biznismen Brown obzrel aj za minulou pomerne neúspešnou sezónou.

„Čo sa týka chýb, pozreli sme sa do zrkadla, a pochopili sme, kde sa vyskytovali najčastejšie. Preto sme pripravili nie len operatívne zmeny, ale aj tie personálne,“ pokračoval Brown pričom zrejme narážal aj na dve veľké posily do funkcionárskeho zloženia tímu. „Teraz už túžime spraviť krok vpred. Minulý rok bol pochopiteľne sklamaním. Nepostavili sme tak rýchle auto alebo také auto, ktoré by dobre reagovalo na vývoj.

McLaren

Monopost teraz čakajú posledné prípravné procesy pred testovaním v Barcelone, ktoré začne v pondelok 19. februára. V otázke lakovania MCL34 sa odpoveď prebrala z minulého roku. Avšak papájovú oranžovú doplnila vo väčšom priestore svetlá modrá.

McLaren

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *