Staronový Räikkönenov tím predstavil svoj monopost. Na štart sa postaví s novým názvom

Minuloročná spolupráca Sauberu a automobilky Alfa Romeo dopadla na výbornú a tak sa Taliani rozhodli ešte viac vložiť do štruktúr tohto švajčiarskeho tímu, ktorý teraz vystupuje pod názvom Alfa Romeo Racing.


Alfa Romeo Racing

A keďže premenovaný Sauber bol v harmonograme predstavení nových monopostov ako posledný, ich C38 sa ukázal až dnes pred začiatkom prvého testovacieho dňa v Barcelone. Aj keď, ono to nie je tak celkom pravda, pretože nový monopost sa fanúšikom predviedol už počas minulého týždňa, keď odjazdil na Silverstone povolených 100 km počas filmovacieho dňa. Alfa Romeo vtedy prekvapila aj špeciálnym valentínskym lakovaním. Síce to nebolo rovnaké auto, aké jazdí teraz v metropole Katalánska, ale už sme čo to z nového konceptu mohli vyčítať.

Valentínske lakovanie počas filmovacieho dňa /
Alfa Romeo Racing

„Auto vyzerá dobre. Už som si ho mohol trošku otestovať počas filmovacieho dňa, ale tam išlo len o kontrolu správneho fungovania všetkých systémov. Až tu získame reálnejší obraz o tom, v akej sme situácii. Ak tieto dni dopadnú dobre, budeme viac vedieť o tom, ako funguje a čo všetko z neho budeme vedieť dostať,“ povedal Kimi Räikkönen počas predstavenia nového monopostu.


Alfa Romeo Racing

„Konečne vstupujem do sezóny F1 ako hlavný jazdec. Auto je nádherné, samozrejme že sa teším na to, ako s ním budem pretekať,“ dodal Antonio Giovinazzi, ktorý si pred dokončením monopostu vyskúšal aj pozíciu kuriéra, keď musel vyzdvihnúť jednu z potrebných chýbajúcich súčiastok. „Mali sme menší problém a potrebovali sme rýchleho šoféra, ktorý by to vyriešil, takže som sa podujal ja. Teraz už je všetko v poriadku a môžeme sa pustiť do testovania.“


Alfa Romeo Racing

„Zima bola opäť náročná a plná pracovného nasadenia. Preto som rád, že sme už vo fáze, kedy predstavujeme naše dielo. Motivácie máme dosť a chceme sa posúvať smerom, akým sme si vytýčili. Zmena pravidiel prinesie opäť niečo zaujímavé, tímy si zvolia rozdielne stratégie, takže sa máme na čo tešiť. Teraz je najdôležitejšie, aby sme boli rýchly nie len v garáži ale aj na trati,“ komentoval predstavenie C38 šéf stajne Frédéric Vasseur.


Frédéric Vasseur / Alfa Romeo Racing

Nástup nového auta do pondelňajších testov nebol pre Alfu Romeo zrovna najideálnejší. Kimi Räikkönen sa počas svojho prvého kola roztočil v piatej zákrute a skončil zapadnutý v štrku. Neskôr sa ale „Iceman“ do kokpitu vrátil, odjazdil 114 kôl, no na záver dňa auto opäť odstavil mimo trať. Pravdepodobne pre problém s palivovým systémom.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *