S týmto autom chce stajňa Renault prehovoriť do bojov o titul !

Francúzska stajňa  Renault Sport F1 rovnako v utorok odhalila svoj nový výtvor označený R.S.18. Sedieť v ňom bude dvojica Nico Hülkenberg a Carlos Sainz. Za nimi bude čakať na šancu dvojica testovacích/rezervných jazdcov – Jack Aitken a Artem Markelov. Tí by mali dostať priestor aj na predsezónnych testoch v Barcelone.

Renault Sport F1

Monopost je vyvinutý spoločnosťami Enstone z  Veľkej Británie (podvozok) a Viry-Chatillon z Francúzska (pohonná jednotka) a bude tretím autom od vstupu Renaultu do F1 v pozícii továrenského tímu. Očakáva sa aj ďalšie napredovanie stajne, ktorá od roku 2016 obsadila najprv deviate a potom šieste miesto. Podľa samotného tímu sa najväčší pokrok urobil v aerodynamickej časti a došlo aj na zlepšenie odpruženia. Lakovanie R.S.18 vyzerá spredu ako čisto žlté, avšak z boku prevláda na celom monoposte čierna farba.

Renault Sport F1

Riaditeľ Renault Sport Racing, Jérôme Stoll, povedal: “Ambície Renaultu sú jasné a vyššie ako v minulosti. Môžeme potvrdiť, že sme na správnej ceste za dosiahnutím našich cieľov. Navyše máme veľmi talentovaných jazdcov, ktorí sú hladní po úspechu. Naše investície sa skvele preniesli na trať a preto sa nám podarilo dostať z deviateho miesta na šieste. Okrem toho sme mali štvrté najrýchlejšie auto.

Renault Sport F1

A to je dlhodobý cieľ Renaultu. Vyhrávať preteky a súťažiť v boji o titul. Takže môžeme pri ich systémovej práci, modernizovaní vybavenia, priestorov a zamestnávaní nových zamestnancov čakať skutočne veľké veci. Tak skoro to ale nebude, čoho sú si všetci vedomí. Najväčším lákadlom, kde bude chcieť Renault uspieť, bude Veľká cena Francúzska, ktorá sa bude konať 24. júna.

Renault Sport F1

„Samozrejme, hlavným cieľom bude posunúť sa znova o krok dopredu. To sa netýka len tímu, ale aj mňa ako jazdca. Je ťažké predpovedať, aký veľký krok to bude. No zaručene viem, že ľudia z továrne dali všetko do toho, aby vyvinuli ešte lepšie auto a ja urobím to isté, aby som z neho dostal to najlepšie. Cítim, že to bude vzrušujúca sezóna,“ dodáva Carlo Sainz.

Renault Sport F1

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *