V Marenelle odhalili monopost pre sezónu 2019

Minulý rok bol ich najlepší v ére turbo-hybridných motorov. Napriek tomu to na titul nestačilo. Meranello preto vsadilo na viaceré zmeny, ktoré majú priniesť do Talianska želané víťazstva a na ich získavanie už predstavili aj krásny červený nástroj. Nový monopost SF90.


Scuderia Ferrari

Ten je podľa slov nového šéfa Ferrari Mattia Binotta len vylepšením vozidla, ktoré Taliani postavili minulý rok. „Auto, ktoré sme práve odprezentovali, vzišlo z minuloročného konceptu. Dôvod je jednoduchý. Mali sme výborné auto, ktoré síce nebolo dosť silné na to, aby vyhralo, ale ako odrazový mostík poslúžilo skvele.“


Scuderia Ferrari

„Snažili sme sa preto posunúť nastavenú latku ešte vyššie, byť inovatívnejší vo vývoji a adaptovať sa na nové aerodynamické pravidlá, ktoré budú veľmi miešať karty,“ pokračoval nástupca Maurizzia Arrivabeneho, ktorý nahradil ex šéfa Ferrari z pozície technického riaditeľa, takže problematiku „jeho“ monopostu pozná dokonale.


Scuderia Ferrari

Očakávania budú aj na jazdcoch Scuderie, ktorá vsadila teraz na kombináciu skúsenosti a dravosti. K majstrovi sveta Sebastianovi Vettelovi posadila talentovaného mladíka Charlesa Leclerca. Od mladého Monačana sa očakáva, že sa popri Vettelovi veľa naučí a najlepšie by podľa Ferrari bolo, aby sa učil počas majstrovskej sezóny, ktorú od Sebastiana očakávajú.


Scuderia Ferrari

„Všetci sme natešení,“ dodáva Vettel. „Keď sa začneme pozerať na auto, uvidíte trošku minuloročný monopost, no potom si všimnete tie rozdiely. Je to úžasný pohľad sledovať, ako sa všetky diely dávajú dokopy. Už teraz sa neviem dočkať toho, kedy sa doňho dostanem.“


Scuderia Ferrari

Sebastian Vettel by podľa nominácie Ferrari mal byť aj tým prvým, kto otestuje nové SF90 na testoch v Barcelone, ktoré sa začnú už v pondelok 18. februára.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *