Materiály, ktoré vám zmenia život a zlepšia náladu

V súčasnosti uprednostňuje pri zdobení interiéru bytu alebo domu veľa ľudí umelé materiály. Tento trend je do veľkej miery spôsobený rýchlym tempom vývoja moderných technológií, cenou a pohodlím. Ale napriek bohatej škále umelých materiálov sú ich vlastnosti a výhody výrazne horšie ako ich prirodzené alternatívy, ktorých účelom je vytvoriť v interiéri zvláštnu ušľachtilú atmosféru.

Výhody prírodných materiálov v interiéri sú:
  • ohľaduplnosť k životnému prostrediu (nespôsobujú alergie a nevypúšťajú toxické látky);
  • estetika (majú výrazný štýl, ktorý zdôrazňuje bohatosť a originalitu interiéru);
  • odolnosť (schopná udržať si vynikajúci vzhľad po celé desaťročia);
  • pozitívna energia (podľa štatistík ľudia zaznamenajú zlepšenie celkovej pohody v miestnostiach vybavených prírodnými materiálmi).
Ktoré materiály disponujú týmito schopnosťami?
Drevo

V prvom rade je to určite drevo, ktoré je najobľúbenejším prírodným materiálom používaným na zdobenie bytových priestorov. Je možné z neho vyrobiť steny, podlahy a stropy, ako aj rôzne ozdobné prvky. Veľmi dobre sa však už dávno používa aj ako kvalitný stavebný materiál, vďaka ktorému môžete v priebehu niekoľkých mesiacov vlastniť aj krásny drevodom.

Kameň

Najbežnejšie druhy kameňa používané na zdobenie bytov sú ónyx, mramor a žula. Významnou výhodou tohto materiálu je, že sa dá použiť v miestnostiach s vysokou vlhkosťou. Okrem toho sa kameň absolútne nebojí ohňa a je schopný vám verne slúžiť mnoho rokov. Navyše, podlahy a steny z tohto prírodného materiálu vyzerajú veľmi atraktívne.

Sklo

Dôstojné miesto v interiéri si určite nájde aj sklo, ktoré priestor dokonale skrášli. Jeho výhodou je však aj jeho ľahkosť, vďaka ktorej je interiér príjemne presvetlený a vzdušný. Veľmi dobre sa kombinuje a stáva súčasťou rôznych iných doplnkov, ktorými môžu byť aj pekné vchodové dvere.

Svojou kvalitou a originálnym vzhľadom sa môže určite pochváliť aj kov, bambus alebo iné odrody prírodných materiálov, ktoré sa stávajú čoraz väčšou súčasťou našich domácností. A má to svoj význam, pretože spojenie s prírodou človeku predsa prospieva. Tak na to pri zariaďovaní svojho bytu alebo domu myslite aj vy.

Zdroj obrázka: LEKSTOCK 3D/Shutterstock.com