Jednoduché a lacné spôsoby, ako zostať fit, keď nemáte čas ani možnosť ísť do fitka

Už dlho je známe, že udržiavať sa v dobrej fyzickej forme je bez pohybu a zdravej stravy nemožné. Občas sa ale náš denný rozvrh s návštevou fitness centra skombinovať nedá. To však neznamená, že by ste mali svoje zdravé návyky zanedbať. 

Máme pre vás niekoľko alternatívnych spôsobov, ktoré vyššiu fyzickú a pre telo potrebnú námahu nahradia a nič pritom neminiete.  

Upratovanie bytu namiesto fitness 

Možno ste si každú sobotu, keď ste poupratovali byt, vôbec nevedeli predstaviť, že tento druh fyzickej aktivity prispieva k spaľovaniu kalórií, je to ale v skutočnosti veľká pravda. Samozrejme, platí to za podmienok, ak ste dôslední a dbáte pritom na svoju bezpečnosť. Nebuďte preto príliš leniví na to, aby ste sa pozreli do najvzdialenejších rohov,

pod koberecom a odložili pohovku nabok – určite sa tam nahromadilo veľa prachu!  

Pre lepší efekt sa vzdajte mopu v prospech starej dobrej handry, po prvé, takto vám nemôže uniknúť ani jedna škvrna na podlahe a po druhé, otočky a drepy s mokrou handričkou v rukách sa od tých v posilňovni veľmi nelíšia. Iba ak tým, že tam si musíte za prenájom priestoru na pár minút zaplatiť.  

Doma vám k tomu stačia pohodlné fitness legíny a chuť pre seba a svoj domov niečo urobiť.  

 

 

Premiestnite nábytok 

Samozrejme, s ťažkým nábytkom by ste sa nemali trápiť sami, môže sa vám to hneď v prvých chvíľach nepríjemne vypomstiť. Nakoľko je vaším plánom iba zmocniť sa štíhleho vypracovaného tela, začnite od toho najjednoduchšieho doplnku.  

Vymeňte napríklad stoličku a nočný stolík alebo zaveste na stenu obrázok, na ktorom sa už dlhodobo ukladal na skrini prach. Alebo konečne vymaľujte. Nezávislé maliarske cvičenia súvisia aj so zmenou interiéru, je to však veľká pomôcka pre vaše telo. Prispieva k väčšej fyzickej námahe rúk, pričom môžete týmto spôsobom spáliť až tristo kalórií za hodinu.  

Zdroj: Moneycrashers.com
Vymeňte auto za chôdzu 

Prospejete tým nielen sebe, ale aj životnému prostrediu. Autu v garáži sa predsa nič nestane. Vy si naopak, pokiaľ nie je vonku ešte ľad a sneh, môžete užiť viac času na čerstvom vzduchu pri ceste do práce alebo obchodu. Ak sa poistíte kvalitným fitness oblečením, nemal by to byť najmenší problém. Mnohé z týchto doplnkov sú aj termoregulačné.  

Spolu s autom v garáži sa pokúste zabudnúť na existenciu výťahu – pohyb po schodoch, najmä do vyšších poschodí, je najlepšou náhradou za bežiaci pás, a možno je tento typ tréningu oveľa efektívnejší, pretože výstupom po schodoch spálite množstvo kalórií. Tak to skúste a uvidíte, že vás žiadne obmedzenia neprekvapia.