Chcete byť fit? Dajte si do poriadku vaše zuby

Podľa štatistík má dnes viac ako 80 % ľudí problémy so zubami. Nielen odborníci sú však presvedčení o tom, že krásny, žiarivo biely a zdravý úsmev si môžeme zachovať až do vyššieho veku. Ako to ale docieliť bez veľkých investícií a strát, si povieme v našom článku. Zdravie zubov je predsa veľmi dôležité, pretože od neho závisí nielen naša krása, ale aj fyzická a psychická pohoda.

 

Endodoncia je spôsob, ale nie jediné riešenie

Napriek tomu, že práve zuby sú jedným z najodolnejších orgánov v našom tele, vplyvom nezdravej stravy, životosprávy a ich nedostatočnej hygieny nám môžu veľmi rýchlo prestať slúžiť.

Zubný kaz a jeho komplikácie, zvýšená citlivosť zubov, ochorenie ďasien sú najbežnejšie zubné problémy, ktoré sa týkajú mnohých Slovákov. Od pokazeného zuba sa môže zápal preniesť do celého tela a vírusové ochorenie vám život a snahu o osobnú pohodu skomplikuje.

 

Ak si ale dáte záležať na lepšej a pravidelnej starostlivosti o ústnu dutinu a chrup, vyhnete sa extrakcii a problémom so zdravím.

 

Plánovaná endodoncia môže byť dobrým spôsobom, ako sa zbaviť rozširujúceho sa zápalu, hygiena  je ale oveľa jednoduchšie riešenie.

 

Vyberte si správnu zubnú kefku a dobrého zubára

 

Ak hovoríme o ideálnej situácii, potom by ste si mali pre zaistenie dostatočnej ústnej hygieny vybrať zubnú kefku na základe stavu vašich zubov a ďasien. Kefka strednej tvrdosti sa považuje za univerzálnu.

 

Umožní efektívne čistenie zubov a nepoškodzuje ďasná. Štetiny sú vyrobené z polyamidu a majú zaoblenú špičku. V takom prípade kefka zubnú sklovinu jemne vyleští, no nepoškodí ju.

 

O dokonalý chrup sa ale nestačí starať len doma pred zrkadlom, preto aspoň raz za rok navštívte dobrého zubára v Žiline alebo blízkom okolí.

 

Vyskúšajte bielenie

 

Aby zuby zostali biele a žiarivé, pravidelné čistenie vždy pomôcť nemusí. Navyše, nie každý má prirodzene biele zuby ako sneh. Genetika neberie ohľad na nikoho a tak, ako od nej závisí aj vaša snaha udržať si štíhlu postavu, ovplyvňuje aj stav a kvalitu vašich zubov.

Zbavte sa preto škodlivých návykov, prestaňte fajčiť a občas si zuby aj vybieľte. Ak chcete, aby vaše zuby boli zdravé a čisté, nebuďte leniví a nešetrite na ich zdraví a údržbe. Poraďte sa so svojím zubným lekárom, vyberte si ten najlepší systém a spôsob hygieny a užite si vynikajúci výsledok, ktorý vám vydrží naozaj dlho!