Vytvorte si na svoje pohodlie a relax v kúpeľni tie najlepšie podmienky

Praktický, funkčný, čistý a estetický interiér – takto vyzerá ideálna kúpeľňa, či už je priestranná alebo nie. Kúpeľňa, ktorá je priestorom nielen na našu osobnú hygienu, ale aj relax a očistu tela. Aby ste ale mali na vykonávanie týchto činností ideálne podmienky a boli fit, je nutné si túto dôležitú miestnosť aj adekvátne zariadiť.

Pred začatím práce na kúpeľňovom priestore by ste si mali jasne uvedomiť, že táto miestnosť je vytvorená predovšetkým preto, aby bolo pohodlné v nej tráviť váš voľný čas. Tento interiér musí nevyhnutne vyžarovať pozitívnu energiu, nabíjať vaše sebavedome a pôsobiť relaxačne i psychologicky. To do značnej miery závisí od správnosti vášho výberu materiálov, ľahkosti a kvality nábytku.

Ktoré konkrétne to sú?

Správny kúpeľňový nábytok

Správne naplánovaný predpoklad vždy vychádza z pochopenia, že je potrebné z neho vyťažiť maximálny úžitok. Kúpeľňa teda musí byť pohodlná pre všetkých členov rodiny bez ohľadu na ich vek.

Čo presne to znamená?

Oblasť vyhradená pre umývadlo by mala byť navrhnutá s citom. Vyberte si kompaktný nábytok, najlepšie závesný, ktorým môžu byť aj multifunkčné skrinky pod umývadlo alebo zrkadlo lakonického tvaru.

Celá pracovná plocha kúpeľne by nemala zaberať viac ako tretinu podlahovej plochy, aby ste mali dostatok priestoru pre ďalšie dve plochy, na ktorých bude musieť byť umiestnená toaleta a vaňa či sprchový kút.

Nezabudnite na kvalitnú práčku

S množstvom funkcií a hlavne dostatočným objemom bubna. V prípade jej následného využívania si dajte tiež záležať na eliminácii vodného kameňa, k čomu sa dajú využiť rôzne spôsoby a postupy.  V opačnom prípade budete musieť o niekoľko rokov počítať s jej výmenou, prípadne kúpou náhradných ložísk do práčky Electrolux.

Inštalujte do priestoru kúpeľne vhodné svetelné zdroje

Už vo fáze plánovania by ste mali premýšľať o tom, koľko a na akých miestach je potrebné inštalovať dané svetelné zdroje. Ak je v kúpeľni okno, veľa ho potrebovať nebudete. No osvetlenie   zrkadla a vane je nevyhnutné, dokonca aj v priestrannej kúpeľni s prirodzeným svetlom. Lampy v oblasti zrkadla a umývadla sú potrebné, aby boli denné kozmetické procedúry príjemné a bezproblémové a udržiavanie vašej osobnej hygieny aj bezpečné.

Nie sú to žiadne náročné a drahé zásahy, závisí od vášho výberu a nárokov. Dobrá investícia sa ale určite vyplatí. Ide predsa o vaše pohodlie.

Zdroj obrázka: Nomad_Soul/Shutterstock.com