Charles Leclerc ovládol virtuálne preteky. Na pódium opäť aj tím Renault

Môžeme spokojne konštatovať, že Formula 1 vylepšila koncept náhradných podujatí za zrušené preteky. Včera sa bolo skutočne na čo pozerať. Najväčšia hviezda celého štartového poľa navyše potvrdila svoju kvalitu a dominovala vo virtuálnej Veľkej cene Vietnamu, ktorá sa jazdila na austrálskom okruhu Albert Park. 

Leclercovci vo vedení

Súrodenecké duo Charles a Arthur Leclerc malo v kvalifikácii na dosah prvé dve štartovacie miesta. Napokon ich však rozdelila dvojica George Russell a Luis Delatraz. Týchto mladých pilotov, ktorí preukázali výborné schopnosti pri vedení virtuálneho monopostu, doplnil v boji o pódiové umiestnenia ešte Christian Lundgaard.  Juniorský jazdec stajne Renault mal štartovať z pole position, no kvôli penalizácii za kolíziu sa prepadol v štartovej listine na šieste miesto.

Zdroj: F1.com

Po zhasnutí červených svetiel bolo hneď vidieť, že sa Scuderria oproti minulému podujatiu značne posilnila. Obe ich autá sa v úvode pohybovali na čele celkového poradia s dobrou šancou na víťazné double. Lenže po niekoľkých chybách mladšieho Arthura sa v prvej trojke objavil len jeden červený monopost. Dominantného Charlesa Leclerca – víťaza tejto veľkej ceny, doplnil na pódiu druhý Lundgaard a tretí Russell. Pre Renault to tak bola druhá pomyselná trofej po sebe, čo by francúzska stajňa určite uvítala skôr v reálnom šampionáte.

Zdroj: F1.com
Serióznejšie pretekanie a viacero dobrých súbojov

Komentátori v londýnskom štúdiu ohodnotili túto veľkú cenu ako značne lepšiu v porovnaní s pretekami v Bahrajne. S tým môžeme len súhlasiť. Neobjavili sa žiadne veľké kolízie ani vzájomné zrážanie sa. Jazdci sa snažili bojovať skutočne na hranici férovosti, čo prinieslo viacero pekných súbojov. Niekoľko dobrých manévrov ponúkla napríklad dvojica Arthur LeclercAntonio Giovanazzi. Svoje skúsenosti preukázal aj Jenson Button, ktorý výborne odolával útokom talentovaného Alexa Albona. Luis Delatraz to zase skúšal na Stofella Vandoorna.

Zdroj: F1.com
Ešte to nie je stopercentné

Videli sme zaručenie lepšiu show, ako pred dvoma týždňami. O to sa postarali samozrejme aj piloti F1, ktorých bolo teraz o dosť viac. Koncept virtuálnych pretekov však ešte potrebuje zapracovať na niektorých detailoch. Oplatilo by sa lepšie zosynchronizovať réžiu celého prenosu, pretože sme takmer prišli o štart pretekov. Problém s pripojením jazdcov vyzeral byť po kvalifikácii zažehnaný, no napokon sa do pretekov nedostali Lando Norris a Esteban Gutierréz. To bola vzhľadom na ich výkony v Bahrajne škoda. Očividne brali všetci tieto preteky seriózne. Viacero pilotov si však neodpustilo skracovanie zákrut, za čo lietali penalizácie jedna radosť. Celý prenos sa po odmávaní posledného auta v cieli skončil a nasledovalo štúdio. Nevideli sme žiadnu záverečnú ceremóniu ako v Bahrajne (až v zostrihoch) a absentovalo aj výsledné poradie. Preto vychádzame z výsledkovej listiny televízie Sky Sport.

Zdroj: F1.com

Záverečné poradie online VC Vietnamu: 1. Charles Leclerc (Ferrari), 2. Christian Lundgaard (Renault), 3. George Russell (Williams), 4. Arthur Leclerc (Ferrari), 5. Antonio Giovinazzi (Alfa Romeo), 6. Stoffel Vandoorne (Mercedes), 7. Louis Deletraz (Haas), 8. Alex Albon ( Red Bull), 9. Jimmy Broadbent, (Racing Point), 10. Nicholas Latifi (Williams).