Alfa Romeo sa vracia do Formuly 1. Takto vyzerá jej spojenie so Sauberom

V utorok sme sa dočkali ďalšieho monopostu, ktorý bude súťažiť v seriály Formule 1. Volá sa C37 a budú ho pilotovať jazdci stajne Sauber, Markus Ericsson a nováčik Charles Leclerc z Monaka.

Zdroj:Alfa Romeo Sauber F1 team

“Je to skvelé, že konečne môžme odhaliť C37. Je to výsledok tvrdej práce všetkých inžinierov a ľudí  v továrni, ktorí sa na jeho vývoji pričinili,“ povedal šéf stajne Frédéric Vasseur

Zdroj: Alfa Romeo Sauber F1 Team

Šéf Sauberu ďalej prezradil, že C37 bol vyvinutý podľa inej filozofie ako jeho predchodca C36. Hlavne aerodynamický koncept sa významne zmenil. K tomu prispievajú okrem spomínaných obmedzení pravidiel aj nové aerodynamické súčiastky.  Ďalšou podstatnou zmenou je aj to, že Sauber bude používať aktuálne motory od Ferrari a nie rok staré, ako tomu bolo v predošlých sezónach.

Zdroj: Alfa Romeo Sauber F1 Team

„Zatiaľ prevládajú pozitíva a veríme, že tento nový koncept auta nám ponúkne viac príležitostí a možností na zlepšovanie počas celej sezóny,“ povedal technický riaditeľ Jörg Zander

Cieľ pre tohtoročnú sezónu si Sauber stanovil jasne. Dostihnúť zvyšok štartového poľa a pokračovať vo vývoji auta. Nastavenú latku v podobe 5 získaných bodov a posledného miesta v pohári konštruktérov z minulého roka by mohli veľmi ľahko prekonať. Hlavne vďaka novým motorom od Ferrari a partnerstve s  Alfa Romeo. To je určite ďalší významný míľnik v histórii tohto tímu. V súčte všetkého tohto, sú očakávania od Sauberu o niečo vyššie a sme zvedaví, ako ich jazdci v pretekoch a nové auto naplnia.

Zdroj: Alfa Romeo Sauber F1 Team
Zdroj: Alfa Romeo Sauber F1 Team

 

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *