Virtuálna Veľká cena Vietnamu aj s Charlesom Leclercom a ďalšími súčasnými pilotmi F1

Po úvodnom online podujatí, ktoré nahradilo reálny pretekársky víkend na bahrajnskom okruhu Sakhir, mala Formula 1 celé dva týždne na to, aby sa zamerala na odstránenie rušivých chýb. Či sa to organizátorom podarilo uvidíme v nedeľu, ale dobrým znamením je obohatenie štartového poľa. Súperiť budú viacerí súčasní piloti F1, F2 a tiež niektoré celebrity. 

Ferrari s Leclercovcami

V predošlých pretekoch hájili farby tímu z Maranella dvaja mladí jazdci z akadémie Dino Beganovič a Robert Shwartzman. Pred najbližším podujatím, ktoré sa uskutoční v nedeľu, vytiahlo Ferrari poriadne eso z rukáva. Monopost vzpínajúceho sa koňa bude zo svojho domu riadiť Charles Leclerc – víťaz Veľkej ceny Talianska a Belgicka 2019. Tímového kolegu mu bude robiť jeho brat a súčasný mládežnícky jazdec Scuderrie Arthur Leclerc. Nebude to však len Ferrari, ktoré bude mať na štarte aktuálneho pilota F1.

Zdroj:Twitter/Ferrari

Svoju účasť už potvrdili aj Alex Albon z Red Bullu, Lando Norris z McLarenu a obaja piloti Williamsu – George Russell a Nicolas Latifi. Virtuálny kokpit Alfy Romeo obsadí zase Antonio Giovanazzi. Za Haas budú jazdiť rezervní jazdci Pietro Fittipaldi a Luis Delatraz. Víťaza predošlých virtuálnych pretekov v Bahrajne Guanyua Zhua nahradí v monoposte Renaultu pretekár série supercars  Andre Heimgartner. Jeho tímovým kolegom bude dánsky pilot F2 Christian Lundgaard. Fanúšikovia, ktorí nevnímali úvodné preteky až tak negatívne sa môžu opäť tešiť na bývalého jazdca F1 Johnnyho Herberta a dokonca aj na Jensona Buttona. Spomedzi celebrít ohlásil svoju účasť anglický reprezentant v krikete Ben Stokes či komentáror Anthony Davidson

Zdroj: F1 2019
 Vietnamské preteky na okruhu v Austrálii

Za normálnych okolností by sme sa pripravovali na premiérovú veľkú cenu na mestskom okruhu v Hanoi. Táto trať sa však nenachádza v minuloročnom vydaní hry F1 2019. Organizátori si preto vybrali okruh Albert Park, ktorý poslúži nie len ako náhrada za Vietnam, ale aj zrušenú Veľkú venu Austrálie. Večerná show bude pozostávať z kvalifikácie a pretekov dlhých 28 kôl, ktoré veríme, že sa odjazdia v plnej dĺžke. Nastavenie monopostov bude pre všetkých rovnaké, aby sa zabezpečili čo najvyrovnanejšie podmienky. Virtuálne preteky nájdete na oficiálnom Facebooku, Youtube a Twitch kanály Formuly 1 a taktiež na televíznych obrazovkách Sport 2. Začína sa o 20:15.