Včelí peľ dá vašu imunitu a telo razom do poriadku

Nielen med a materská kašička, ale aj včelí peľ sa môže postarať o vaše zdravie. Obsahuje vitamíny potrebné pre náš organizmus, esenciálne aminokyseliny, bielkoviny a minerály. V súčasnosti sa preto tento dar prírody, vďaka svojmu jedinečnému zloženiu, používa na liečenie chorôb mnohých ľudských orgánov, ktoré tak nezaťažuje žiadna zbytočná chémia z liekov.

V prírode existuje veľké množstvo výrobkov, ktoré sú samé osebe univerzálnymi preventívnymi a terapeutickými látkami. Do tejto kategórie darov prírody patria aj včelie produkty. Jednou z najzaujímavejších možností v tejto sérii je včelí peľ, ktorého prospešné vlastnosti sú úžasné svojou rozmanitosťou. Aký je to druh výrobku a aké sú jeho prospešné vlastnosti, sa pokúsime zistiť v tomuto článku.

Výhody včelieho peľu

Chudnutie a dosiahnutie úspešných výsledkov nás často ženie doslova do záhuby, pretože počas nekontrolovaného príjmu stravy úplne zabúdame na vitamíny, minerály a veľa ďalších živín. To vedie k negatívnym dôsledkom, ktoré sú sprevádzané stratou svalovej hmoty a oslabenou imunitou.

Konzumácia stopercentne prírodného včelieho peľu pomáha udržiavať integritu proteínovej štruktúry a tiež pomáha spaľovať prebytočné tuky. Podporuje aj produkciu potrebného množstva živín v tele počas diéty alebo pôstu, no ani zďaleka to nie je všetko, čím vám kvalitný peľ prospeje.

Zabraňuje kardiovaskulárnym chorobám

Vďaka vysokému obsahu draslíku, ktorý sa nachádza v peli, sa steny ciev srdca posilnia a normalizuje ich funkcia. Je to účinný a najdôležitejší prírodný prostriedok na zníženie krvného tlaku u pacientov s hypertenziou, zmiernenie bolesti hlavy a závratov.

Ničí baktérie

Živiny z peľu priaznivo ovplyvňujú ľudské zdravie aj tým, že posilňujú imunitný systém, ktorý začína aktívne bojovať proti rôznym baktériám, vírusovým a infekčným chorobám, s ktorými prichádzame do kontaktu v každej jednej sezóne. Preto sa včelí peľ alebo pravá materská kašička odporúčajú aj na prevenciu počas chrípkovej epidémie.

Pozitívne pôsobí na telo po ťažkých operáciách, chorobách alebo zraneniach

V súvislosti s vyčerpaním tela je podceňovať výhody včelieho peľu nemožné. Vyživuje ho životne dôležitými prvkami, najmä železom, ktoré normalizuje hladinu hemoglobínu v tele. Okrem toho, kombináciou použitia včelieho peľu s kráľovskou kašičkou sa zrýchľuje proces obnovy bunkového tkaniva.

Zabraňuje skleróze

Pravidelná konzumácia peľu zvyšuje aj množstvo lipidov v krvi, čo pomáha zbaviť sa sklerotických plakov, ktoré sa hromadia na stenách krvných ciev a bráni ich ďalšiemu formovaniu.

Znižuje hladinu cukru v krvi

Včelí peľ obsahuje vitamín B1, známy tiež ako tiamín, ktorý sa odporúča konzumovať pri cukrovke. Prínosom včelieho peľu sú okrem toho antioxidanty, ktoré odstraňujú prebytočný cukor a cholesterol z tela, ako aj kyselina nikotínová, ktorá je tiež prítomná v tomto produkte a je účinná nielen pri diabetes mellitus, ale aj pri diabetickej polyneuropatii a mikroangiopatii.

Pomáha pri mužských problémoch

Zloženie včelieho peľu sa používa tiež na liečbu neplodnosti a adenómov. Okrem týchto problémov je užitočný aj pre jeho posilňujúci účinok na svaly, vďaka čomu sa stávajú pružnejšími.

Okrem pozitívnych účinkov, určite oceníte aj príjemne sladkú chuť peľu, ktorá je dokonalou náhradou nezdravého cukru a sladkostí, ktorým neviete odolať.