ŠKODA na Videu ukazuje prvé detaily plug-in hybridnej Octavie RS

ŠKODA AUTO na videu prvýkrát odhaľuje detaily nového modelu ŠKODA OCTAVIA RS iV. Táto vrcholná športová verzia štvrtej generácie modelu OCTAVIA spája tradíciu s inováciami. Typické čierne prvky na karosérii a športovo ladený interiér nadväzujú na históriu modelov RS. Prvý plug-in hybridný pohon vo vozidle ŠKODA v prevedení RS ukazuje cestu ekologickej budúcnosti. Popri svetovej premiére modelu OCTAVIA RS iV, ktorá prebehne 3. marca, predstaví ŠKODA na autosalóne v Ženeve aj ďalšie elektrifikované modely OCTAVIA iV a aj nový KAMIQ SCOUTLINE.

 

Nová ŠKODA OCTAVIA RS iV je ďalším členom rodiny RS. Novinka dostala typické prvky športovo ladených modelov značky ŠKODA – čiernu masku chladiča, vzduchové clony Air Curtains v športovo ladenom prednom spojleri, zadný spojler s aerodynamickými dekoračnými prvkami Aero Flaps a zadný čierny difúzor. Cez čierne kolesá z ľahkých zliatin sú vidieť červené lakované brzdové strmene, piate dvere verzie liftback zdobí čierny RS spoiler a verzia kombi má strešný spojler vo farbe vozidla. Charakteristickú atmosféru prevažne čierneho interiéru dotvára kontrastné prešitie športových sedadiel s integrovanými hlavovými opierkami a trojramenný multifunkčný športový volant.

 

Športové jazdné výkony, typické pre vozidlá ŠKODA s prívlastkom RS, prvýkrát zaisťuje plug-in hybridný hnací ústroj. Benzínový motor 1,4 TSI a elektromotor s výkonom 85 kW spolu generujú systémový výkon 180 kW (245 k) a točivý moment 400 Nm, emisie CO2 pritom tvoria približne 30 g/km v cyklu WLTP (predbežné údaje). OCTAVIA RS iV zájde v cykle WLTP až 55 kilometrov s čisto elektrickým pohonom, teda lokálne celkom bezemisne. Dynamické jazdné vlastnosti podporuje aj športový podvozok.

Video:

Ďalšie modely radu OCTAVIA s hybridnou technikou

ŠKODA v Ženeve predstaví popri modeli OCTAVIA RS iV aj ďalšie elektrifikované varianty svojho bestselleru. Plug-in hybridným pohonom je rovnako vybavená OCTAVIA iV, v tomto prípade podáva motor 1,4 TSI spolu s elektromotorom systémový výkon 150 kW (204 k) a maximálny točivý moment 350 Nm. Lítium iónová vysokonapäťová batéria tohto variantu pohonu, ktorý je možné kombinovať s výbavami Ambition a Style, má kapacitu 37 Ah, resp. 13 kWh. Model OCTAVIA iV je možné nabíjať, rovnako ako RS iV, z pohodlia domova pomocou 230V zásuvky alebo wallboxu.

 

Autor: Škoda Auto Slovensko