Haas opäť prvý. Toto sú farby ich nového monopostu

Nedočkaví fanúšikovia Formuly 1 už netrpezlivo odpočítavajú dni do štartu novej sezóny, ktorá sa začína 15. marca v austrálskom Melbourne. Dovtedy si tak komunita priaznivcov tohto odvetia motošportu musí vystačiť s priebežným správami, odkrývajúcimi prípravy tímov na nový súťažný ročník.

Začínajú sa predstavovať nové autá

Už tretí rok po sebe si americká stajňa zaistila prvenstvo v predstavení vzhľadu ich nového monopostu. Samotné auto s označením VF-20, ale spoznáme až na predsezónnych testoch 19. februára v Barcelone. Dovtedy tak môžu podporovatelia Haasu obdivovať aspoň nový vzhľad auta, ktorý sa oproti minulému roku radikálne zmenil.

Zdroj: HaasF1team.com

Čím teda Haas upútal?

Okrem obhájeného prvenstva je to najmä zmena lakovania. Po skončení spolupráce s firmou Rich Energy, ktorá bola v minulom roku titulným sponzorom stajne sa oba monoposty prezlečú do červenej, čiernej a bielej farby. Táto farebná kombinácia je pre tím s motormi Ferrari vlastne už tradičná (s výnimkou minulého roku). Aj majiteľ tohto zoskupenia Gene Haas oceňuje návrat k pôvodnému vzhľadu, s ktorým si väčšina fanúšikov jeho autá už automaticky spája.

Zdroj: HaasF1team.com

 

Novému monopostu dominuje biela, ktorá pokrýva jeho najväčšiu časť. Nasleduje čierna, ktorá upúta pri pohľade z boku, kde sa skvelo dopĺňa s pneumatikami. Okrem toho sa nachádza aj na bočnej časti nosu auta, zadnom krídle, vrchnej časti krytu motora a lemuje aj spodnú časť monopostu. Červená farba vynikla najmä v názve stajne v strednej časti auta a na prednom a zadnom krídle. Touto farbou sú tiež zvýraznené štartovné čísla pilotov.

Zdroj: HaasF1team.com

„Vždy je vzrušujúce sledovať vývoj nového monopostu. VF-20 nás nepochybne vráti späť na pozície, ktoré sme v minulom roku stratili. Keďže pravidlá zostávajú v tejto sezóne nezmenené, môžeme lepšie pochopiť problémy, ktoré nás v minulom roku sprevádzali,“ povedal šéf tímu Günthe Steiner.

Zdroj: HaasF1team.com

„Aj tieto ťažké časy nás niečo naučili, i keď by som nikdy nežiadal o takúto lekciu. Každý v tíme sa musel zlepšiť. Teraz sa a už netrpezlivo tešíme na prvý pohľad na nové VF-20 na trati,“ dodal populárny Steiner, ktorého si fanúšikovia obľúbili najmä vďaka seriálu Drive to Survive.

Zdroj: HaasF1team.com

Nový monopost VF-20 slávnostne odhalia v Barcelone Kevin Magnussen spolu so svojím kolegom Romainom Grosjeanom. Dánsky jazdec bude tiež prvým, kto nové auto na trati v metropole Katalánska otestuje v rámci predsezónnych testov.