Nový rok, nová identita. Dámy a páni Racing Point F1 Team

Po finančných útrapách Forcie Indie došlo počas minulej sezóne k predaju tohto tímu. Tým pádom sa menil aj názov celého pretekárskeho zoskupenia, ktoré ma teraz viac pod palcom skupina investorov okolo Lawrenca Strolla, otca jedného z pretekárov stajne so základňou v anglickom Silverstone.

Teraz to však vyzerá, že sa tento tím posúva dopredu, čo potvrdil aj na včerajšom odhalení lakovania nového monopostu v kanadskom Toronte.

„Naše ciele sú extrémne. Naozaj sa chceme posunúť na vyššiu úroveň. Teraz je čas ukázať, čo všetko vieme predviesť na trati,“ povedal na predstavení Sergio Peréz, ktorý absolvuje už svoju šiestu sezónu v kokpite tejto stajne.

Lance Stroll, ktorý sa k tímu pripojil až v tomto roku po tom, čo sa do vlastníckych štruktúr dostal jeho otec dodáva: „Bude to nová kapitola a čaká nás veľmi vzrušujúca cesta. Sen sa stal skutočnosťou a už sa neviem dočkať toho, ako túto mašinu otestujem na trati.“

Racing Point dnes predstavila aj nového titulného sponzora. Spoločnosť Sport Pesa, ktorá sa venuje globálnym technológiám a zábave, zaujala hlavné miesto na lakovaní nového monopostu, ktorý ostal verný už tradičnej ružovej farbe.

„Tá ružová…verím, že za tie dva roky sa stala našou typickou farbou. Dlhodobým cieľom je dostať tento tím na vrchol tohto športu. Skladáme všetky časti do jedného bloku, aby sme dostatočne dobre vstúpili do sezóny 2019. Chceme bojovať o pódia a myslíme aj na celkové umiestnenie v top 4,“ povedal tímový šéf Otmar Szafnauer.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *