Williams uchvátil novým dizajnom

Už aj britský tím má za sebou odhalenie nového monopostu pre sezónu 2019. FW42, ako znie názov auta, ktoré má dostať Williams z dna celkového poradia sa prezlieklo do nového lakovania a na jeho strede sa vyníma aj zmenený sponzor.

Z farieb sa zachovala biela a pridala nebeská modrá, ktorá patrí medzi základné farby tejto stajne. Lakovanie auta doplňuje čierna, ktorá sa nachádza na spodku a po bokoch.


Twitter/MsportXtra

Hlavnou zmenou vonkajšieho obalu auta je jeho nový titulný sponzor. Firmu Martini nahradila telekomunikačná spoločnosť Rokit. Tá sa dostala aj do názvu tímu, ktorý teraz znie Rokit Williams Racing.


Williams

Claire Williamsová túto zmenu predstavila ako revitalizáciu tejto značky. K vyhliadkam do novej sezóny dodala nasledovné: „ Predošlá sezóna bola pre všetkých dosť ťažká. Nikto už nechce zažiť to, čo sme prežívali minulý rok. Naším cieľom je teraz viditeľný progres. Paddy Lowe (šéf tímu) sa snažil dosadiť správnych ľudí na dôležité miesta, čo ma uisťuje, že sme na dobrej ceste. Avšak až samotné prvé preteky v Austrálii ukážu, ako na tom reálne sme.“


Twitter/WTF1

Zmeny vo Williamse neobišli ani jazdecké obsadenie. Minuloročnú dvojicu Lanca Strolla a Sergeja Sirotkina nahradil mladík a víťaz Formuly 2 George Russel a po rozprávkom návrate aj Róbert Kubica.


Williams

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *