UCI predstavila pocovidový kalendár

Medzinárodná cyklistická únia predstavila minulý týždeň nový trojmesačný kalendár, ktorým sa bude snažiť dobehnúť túto sezónu.

Prvými pretekmi, ktoré by sa po reštarte mali obísť budú Strade Bianche 🇮🇹. O týždeň na to by sa mali ísť preteky Okolo Poľska 🇵🇱 a taktiež aj prvý monument sezóny Miláno-Sanremo 🇮🇹. V polovici augusta sa pôjde Critérium du Dauphiné 🇫🇷 a záver augusta bude patriť národným šampionátom a taktiež aj európskemu šampionátu. 29. augusta napokon odštartuje Tour de France 🇫🇷.

Počas nej sa v Taliansku pôjde Tirreno-Adriatico 🇮🇹 a na záver septembra si organizátori odložili preteky majstrovstiev sveta a taktiež aj Valónsky šíp 🇧🇪. Októbrový kalendár bude pre mnohých pretekárov náročný na rozhodovanie. Napríklad taký Peter Sagan 🇸🇰 chcel v tejto sezóne štartovať opäť na jarných monumentoch a debutovať chcel na Giro d’Italia 🇮🇹. Po úprave kalendára sa bude musieť rozhodnúť či bude v októbri štartovať na monumentoch alebo na Gire, keďže tieto preteky sa kryjú.

V čase, keď je na programe Giro sa totiž obídu preteky ako Liége-Bastogne-Liége 🇧🇪, Okolo Flámska 🇧🇪 či Paríž-Roubaix 🇫🇷. Záver skrátenej sezóny bude patriť poslednému monumentu a to pretekom Okolo Lombardie 🇮🇹 a skrátenej španielskej Vuelte 🇪🇸.

Kalendár skrátenej sezóny 2020. (obrázok: UCI