Contador vs. Armstrong: rivali až na kosť

V roku 2009 sa rozhodol sedemnásobný víťaz Tour de France 🇫🇷, Lance Armstrong 🇺🇸, vrátiť z dôchodku a skúsiť vyhrať Tour ešte jeden, posledný krát. V tíme sa však stretol s vychádzajúcou hviezdou cyklistiky, mladým Albertom Contadorom 🇪🇸. Contador sa o tejto rivalite rozhovoril v relácii YouTubera SanJuan.

Alberto povedal, že deň pred začiatkom Tour 2009 v Monaku 🇲🇨 si ho Lance zavolal do svojej izby a povedal mu, že pre tím bude lepšie ak bude lídrom Alberto. Po rozhovore však Lance napísal na svoj Twitter:„Zajtra v časovke sa uvidí kto je lídrom.” Alberto potreboval na časovku najnovšie kolesá, lenže v tíme Astana 🇰🇿 mali v tom čase len dve – a obe boli pre Lanca. Rozhodol sa tak ísť za vedením tímu Milram a tí mu predali to čo potreboval. V časovke skončil Alberto pred Lancom a skutočná rivalita v tíme sa mohla začať. V tretej etape sa Contador pozabudol v strede pelotónu a na vetre jeho vlastný kolega Lance Armstrong začal vyvíjať tlak. V závere etapy nakoniec získal čas navyše a posunul sa pred Alberta.

Súboj medzi Schleckom, Contadorom a Armstrongom na Mont Ventoux.

Siedma etapa, ktorá smerovala do Andorry 🇦🇩 sľubovala napínavé zápolenie. „El Pistolero” sa rozhodol v androských kopcoch útočiť a v závere etapy sa posunul pred Armstronga. Nasledovalo obrovské napätie v tíme. Tímový riaditeľ Astany 🇰🇿 (Johan Bruyneel) podľa Contadora povedal v autobuse, že nerešpektoval tímové pokyny, no Alberto mu kontroval tým, že ak chce Lance rešpekt, tak by mali v prvom rade rešpektovať jeho. Vojna sa začala.

V autobuse potom chvíľu ostali sami dvaja len Lance a Contador. Lance mal prísť k Albertovi a povedať mu:„Don’t fuck with me.” Na to mu Alberto povedal aby to povedal po španielsky, Lance odvetil:„No me jodas.” Dvojica bola v celkovom poradí veľmi blízko, no v pätnásteho etape sa Alberto definitívne odpútal od amerického majstra a napokon sa v Paríži tešil zo svojho celkovo druhého triumfu na Tour de France 🇫🇷. Lance skončil v tom roku tretí za druhým Andy Schleckom 🇱🇺. Lance po rokoch priznal, že v ten rok vyhral Tour lepší jazdec.