Prvý monopost na sezónu 2018 je vonku ! Haas stavil na dokonalosť

Americká stajňa Haas, predstavila svoje auto na nadchádzajúcu sezónu seriálu Formula 1.

Zdroj:F1.com

Nesie názov VF-18 a sedieť v ňom bude francúzsko – dánska dvojica Romain Grosjean a Kevin Magnussen. Najviditeľnejšími zmenami oproti VF-17, ktoré pre Haas vyjazdilo 8. miesto v pohári konštruktérov, je ochranný systém halo, T-krídelka a odstránenie žraločej plutvy, teda krytu motora, ktorý nové pravidlá zakázali.

“Pravidlá oproti minulému roku ostali celkom stabilné. Preto je VF-18 vyvinuté z nášho minuloročného auta. Tentokrát je to viac o zdokonalení nového monopostu, ako o vývoji nového modelu. Veď môžte vidieť prvky, ktoré sme používali aj minulú sezónu,“ vyhlásila stajňa Haas.

Zdroj: F1.com

“Naše minuloročné auto bolo celkom dobré, ale nie vždy sme z neho dostali to najlepšie. Presne na to sme sa teraz zamerali.  Máme monopost tak ľahký, ako to je len možné a to nám prináša aj lepšie vyváženie. Ako aj v minuloročnom VF-18, tak aj toto auto závisí na technológii od Ferrari, vrátane pohonnej jednotky a prevodovky. Najväčší problém robil ochranný systém kokpitu, ktorý dal našim konštruktérom dosť zabrať. Pretože jeho umiestnením sa mení trošku aj aerodynamika a ťažisko auta. Zvýšila sa tiež minimálna hmotnosť vozidla. Ale toto musia riešiť všetky tímy.“ povedal  Guenther Steiner, vedúci tímu.

„Potrebujeme na Ferrari strácať maximálne pol sekundy aby sme boli konkurencieschopní. To sme minulý rok neboli. Bolo to až sekundu alebo sekundu a pol a stým sa im vyrovnať nedá.“

Zdroj: F1.com

„Nie je tajomstvom, že používame technológie od Ferrari, ale používame ich ako základ a zvyšok už dotvárame my. Zmeniť sme museli viaceré detaily, kde sme vedeli, že sme slabí. Musíme byť schopní pripraviť čo najrýchlejšie auto na každé preteky. Zamerali sme sa aj na veci, ktoré by mali zmenšiť rozdiely medzi nami a poprednými tímami.“

Monopost VF-18, opäť v čiernej, červenej a šedej  farbe, vybehne na trať prvýkrát  počas predsezónnych testoch v Barcelone, 26. februára.

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *