Francúzsky tím Formule 1 odhalil súťažné lakovanie. Ich monopostu pribudla nová farba

Do predsezónnych testov vstúpili s čistým čiernym lakovaním. Francúzska stajňa Formule 1 ponúkla prvý pohľad na svoje nové auto len cez online prezentáciu nejasných fotografií zobrazujúcich len časti monopostu. Stalo sa tak aj preto, že koncept na rok 2020 v Renaulte v čase zverejnenia prvých náhľadov nemali hotový.

Prvých skutočných záberov na nové čierne auto s označením R.S.20 sa fanúšikovia dočkali až na začiatku predsezónnych testov v Barcelone. Uchvátil najmä pohľad na nosovú časť, ktorá sa oproti minulému roku výrazne zúžila. Po technickej stránke to vyzerá tak, že inžinieri zapracovali na vyvážení auta a dodali väčšiu stabilitu jeho zadnej časti. Austrálsky pilot Daniel Ricciardo si zatiaľ pochvaľoval zmeny a priznal, že teraz môže prechádzať zákrutami rýchlejšie, čím vie získať vyššiu rýchlosť na výjazde.

Prípravy na štart otváracích pretekov sezóny 2020 zavŕšili Francúzi v stredu ráno. Renault až na okruhu v Melbourne predstavil ako posledný tím svoje súťažné lakovanie. Vzhľad ich auta sa oproti testom obohatil o žltú farbu a aj logo nového titulného sponzora – spoločnosť DP World. Názov nového partnera nájdete na prednom a zadnom krídle a tiež v oficiálneho pomenovaní tímu: Renault DP World F1 Team. Výrazné zmeny oproti roku 2019 teda  okrem častí, kde boli umiestnené logá hlavnej partnerskej spoločnosti, nenastali,. Táto nová spolupráca má tiež pomôcť francúzskemu tímu k dosiahnutiu uhlíkovej neutrality.

Najpôsobivejší výkon v predsezónnych testoch podal monpost R.S.20 v dlhých jazdách. V porovnaní s minuloročnou Veľkou cenou Abú Dhabí zaznamenali Francúzi až 2,91-percentné zlepšenie. Spomedzi tímov stredu poľa tak boli najlepší. Všetko to, čo predviedli v Barcelone poukazuje na správny krok vo vývoji ich minuloročného monopostu. Aj keď auto nemali dokončené úplne na čas, zdá sa, že s ním budú útočiť na štvrté miesto celkového poradia. Je možné, že prevýšia konkurenciu tímov mimo hlavnej top trojky, no stále im na dostihnutie tých najlepších bude niečo chýbať.

Úvodný súťažný víkend sa oficiálne začína piatkovými voľnými tréningami. V monoposte R.S.20 sa predstaví jazdecká dvojica zložená z francúzskeho pilota Estebana Ocona a domáceho pretekára Daniela Ricciarda, ktorý bude chcieť v nedeľných pretekoch odčiniť svoje minuloročné odstúpenie z priebehu Veľkej ceny Austrálie.