Prvá pomoc do auta. Nástroje a príslušenstvo, ktoré vás môžu ochrániť

Ak sa chystáte na veľký výlet autom, je dôležité poistiť sa doplnkami, ktoré môžu vašu jazdu urobiť príjemnejšou, ale aj bezpečnejšou. Takáto prvá pomoc po ruke je vítaná v každom jednom vozidle, pretože myslí na všetky nepredvídateľné udalosti.

Poďte si preto spolu s nami overiť, či vám niečo z tejto výbavy vo vašom aute nechýba.

Náhradná pneumatika a kompresor do auta

Ide o povinnú výbavu auta do 3,5 t, ktoré nemajú run-flut pneumatiky. Zistenie, že rezervnú pneumatiku nemáte, keď to najviac potrebujete, môže byť dosť šokujúce. Preverte si preto jej dostupnosť vo vašom aute a nezabudnite pri kontrole aj na jej dobrý stav.

Ak by bolo potrebné pneumatiku len dofúkať, oceníte v núdzovej situácii aj prítomnosť výkonného kompresora do auta.

Zdvihák na auto

Aby ste mohli pneumatiku v prípade poruchy na ceste bez problémov vymeniť, je dobré, ak máte kvalitný zdvihák na auto. Bez zdviháka je rezervná pneumatika celkom zbytočná, preto ho majte po ruke pre prípad, že by ste potrebovali nielen vymeniť koleso, ale tiež skontrolovať podvozok.

Štartovacie káble a prenosná batéria

Vyhnite sa uviaznutiu v kolóne s vybitou batériou prítomnosťou štartovacích káblov v aute. Ešte lepšie je, dať si do kufra auta prenosnú batériu a nebudete sa musieť spoliehať na iné vozidlo, ktoré vás dostane opäť do prevádzky.

Výstražný trojuholník

Aj tento doplnok patrí podľa zákona k povinným. Reflexný výstražný trojuholník bude varovať blížiace sa autá, ktoré ste zastavili. Noste v aute pre istotu 2 tak, aby ste ich mohli umiestniť na prednú a zadnú časť auta. Zaistia, že ostatní účastníci cestnej premávky budú vedieť o vašej polohe, vďaka čomu by mala byť situácia pri poruche bezpečnejšia pre všetkých účastníkov vozovky.

Lekárnička

Najdôležitejšia na záver je lekárnička. Súprava prvej pomoci, ktorá obsahuje všetky náležitosti prvej pomoci, sa vám v kritickej a život ohrozujúcej situácii určite zíde.

Aby ste teda mali vo svojom aute v prípade nepredvídateľnej udalosti všetko čo potrebujete, neváhajte do výberu týchto doplnkov investovať čas i peniaze.