Druhý vtáčik vylieta z hniezda. Williams slávnostne predstavil FW41

Odhalenie nového monopostu si stajňa Williams nechala až na štvrtkový večer, kedy v Londýne predstavila FW41 a rovnako aj pilotov, ktorí sa v ňom predstavia.

Zdroj:Williamsf1.com

Do kokpitu si sadne Lance Stroll s novým tímovým kolegom Sergejom Sirotkinom. Chrbát im bude kryť skúsený rezervný pilot a fanúšikom F1 dobre známy, poliak Róbert Kubica.

FW41 je prvým monopostom,na ktorého výstavbu plne dohliadal technický riaditeľ Paddy Lowe. Ten sa do britskej stajne vrátil v minulom roku. Stroj s pohonom od Mercedesu sa výrazne líši od svojho predchodcu a to nie len ochranným systémom halo, ale aj krytom strednej časti motoru (tzv. žraločia plutva), ktorý už nemôže byť tak veľký. Vzadu je vidieť aj T- krídlo, ktorého výšku rovnako obmedzujú pravidlá. Inžinieri si ale aj tak našli spôsob, ako ho na aute použiť.

Zdroj: Williamsf1.com

“Je to veľmi vzrušujúci moment, keď prvý krát vidíte FW41. A teraz už ten pocit môžu zažiť všetci,” povedal technický riaditeľ Paddy Lowe.

Auto má veľa nových prvkov, ktoré však nie sú zvonka viditeľné. Konštruktéri Williamsu sa usilovali o odlišný aerodynamický koncept, ktorý by im mal priniesť progres v tejto oblasti. Lowe taktiež odkryl počet zmien, ktoré sa spravili v porovnaní s minuloročným modelom. Tých je o dosť viac ako v prípade Haasu a ich VF-18. Očakávania od nového auta sú vyššie. Cieľom je hlavne odčiniť minuloročné sklamanie, keď v pohári konštruktérov skončili až za Force India.

Zdroj:Williamsf1.com

“ Všetky naše monoposty  sú do určitej miery vyvinuté z predošlých modelov. Lenže pri FW41 sme teraz zvolili určitý odklon zo zaužívaných postupov. Je to výsledok novej filozofie, ktorú začíname uplatňovať v spojení medzi aerodynamikou a dizajnom s cieľom dosiahnuť optimálnejšie výsledky,” pokračoval Lowe.

Zdroj: Willliamsf1.com

Stroll a jeho nový kolega Sirotkin, ktorý predtým robil testovacieho pilota pre Renault, si budú môcť  prvýkrát odskúšať FW41 už 26. februára na predsezónnych testoch v Barcelone. Zopár voľných tréningov absolvuje aj Kubica.

Zdroj: WilliamsF1.com

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *