Prvé oficiálne predstavenie Rolls Roycu Cullinan na Slovensku – Jedným slovom Impozantné

Boom s SUV stále narastá a ľudia za nimi šalejú. Automobilky si uvedomujú, že ak na trh prinesú zaujímavé SUV, môže to ich predaje zvýšiť niekoľkonásobne. Inak to nie je ani s hyper luxusnou značkou Rolls Royce, ktorej sa aj tak v poslednom čase mimoriadne darí, veď ich predaje narástli až o 30%. Nový Rolls Royce Cullinan, prvé SUV značky, má tieto čísla ešte zvýšiť.


Vďaka BMW Slovensko sa aj redakcia fit-drive.sk zúčastnila exkluzívnej premiéry Rolls Roycu Cullinan na Slovensku. Táto prezentácia sa konala v nádhernom industriálnom prostredí v bratislavskej Mlynici. Pred oficiálnym strhnutím plachty vystúpili Andy Garth, britský veľvyslanec na Slovensku, uviedol: „Luxusný priemysel Spojeného kráľovstva je svetoznámy svojou kreativitou, inováciou a vysokou kvalitou. Ikonická Spirit of Ecstasy symbolizuje, ako žiadna iná, to najlepšie z Británie a nám je potešením, privítať prvé 4×4 Rolls-Royce motorové vozidlo v Bratislave.“
Karel Kadlec, hlavný predajca Rolls-Royce Motor Cars Prague a usporiadateľ tohto eventu zdôraznil: „Po niekoľkých významných podujatiach vo Vysokých Tatrách a Bratislave v posledných rokoch,, nás veľmi teší, že môžeme dnes na Slovensku osláviť debut Cullinanu. Toto je vlastne úplne prvé oficiálne uvedenie nového Rolls-Royce-u v Slovenskej republike, ktoré podčiarkuje budúci narastajúci význam Slovenska pre Rolls-Royce.“

Následne, títo dvaja páni strhli plachtu a nám novinárom sa naskytol neskutočný pohľad, pri ktorom, aspoň mne naskočili zimomriavky. Keď som Cullinan prvý krát uvidel, okamžite mi vyskočilo slovo: ,,Impozantné”. To auto je obrovské. A priznám sa, že masívnejšie auto som ešte nevidel. Dokonca ani taký Mercedes 4×4² nevzbuduzuje taký rešpekt, ako toto auto. Výška prednej kapoty niekde na úrovni hrudníka hovorí asi za všetko. Miestami vo mne vzbudzoval dojem ako ,,opancierovaný tank,,. Aj keď je to SUV, stále neostáva svojej povesti Rolls Royce nič dlžný. Pokiaľ sir Henry Royce povedal: „Snažte sa o dokonalosť vo všetkom, čo robíte. Vezmite to najlepšie a zdokonaľte to. Pokiaľ to neexistuje, navrhnite to“, mohol mať na mysli práve model Cullinan.


Od interiéru sa nič iné, ako najkvalitnejšie materiály a spracovanie nedá ani očakávať. Na dotyk je všetko ohromne príjemné a robustné. Aj keď zástupcovia značky hovoria o Cullinane, ako o aute pre rodinu, naozaj si nedokážem predstaviť, ako by to vyzeralo. Každopádne Cullinan nie je pre každého a tým vôbec nemyslím jeho cenu, ktorá bude podstatne prevyšovať 300 000 €. Myslím to tak, že toto auto je samo o sebe osobnosť a aj za volantom (ak sa ho rozhodnete šoférovať sami) musí sedieť osobnosť. 
Na tento event som prišiel spolu s Michalom Ferencom, na Instagrame známym ako @donbossbossov, ktorý je veľký milovník áut, obzvlášť značky BMW a Rolls Royce. On sa ku tomuto auto veľmi trefne vyjadril: ,, Britská ikona, najväčší diamant, vrchol luxusu či najvšestrannejší Rolls Royce. Jeden vládne všetkým, tak nejak by som opísal nový Cullinan. “ Aj takto sa v dvoch vetách dá opísať SUV, od značky Rolls Royce. 

Určite vás zaujíma, čo asi tak poháňa takýto 2,7 tonový kolos. Ide o nový 6,75 litrový twin-turbo V12 Rolls-Royce motor s výkonom 420 kW/563 koní a 850 Nm točivého momentu.


Cullinan ako pravý Rolls-Royce ponúka sadu Bespoke prvkov vyvinutýchšpeciálne pre rôzne životné štýly svojich majiteľov. Jedna z možností pre zadný priestor je Rolls-Royce Cullinan Viewing Suite – stlačením len jedného tlačítka sa z modulu, do polohy proti smeru jazdy, vysunú dve sedadlá z najjemnejšej kože spolu s kávovým stolíkom.
„Cullinan vás štýlovo odvezie k vášmu obľúbenému rybárskemu stanovišťu, popri rieke na Liptovskej Mare, zatiaľ čo bez námahy brázdi zasnežené cesty a dorazí do zimnej chaty vo Vysokých Tatrách, doma sa perfektne hodí na odvezenie detí do školy, ako aj na príchod na premiéru pred opernú sálu,“ uviedol Kadlec. Tieto výhody budú hlavným lákadlom pre ľudí, ktorí si toto SUV plánujú zakúpiť. Prví slovenskí zákazníci by mali svojho Cullinana obdržať už v najbližších dňoch.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *