Váhate s výberom? Výhody LED svetiel do auta vás o efektivite presvedčia

Napriek tomu, že existujú jasne stanovené zákony týkajúce sa správneho šoférovania, na zaistenie stopercentnej bezpečnosti vám ani zďaleka samé o sebe nestačia. Dôležitá je aj lepšia informovanosť vodiča a inovatívna technológia, ktorá k vyššej ochrane a bezpečnosti na ceste bez problémov výrazne prispieva. Jedným z takýchto obrovských faktorov pri zvyšovaní bezpečnosti na cestách sú napríklad aj LED svetlá.

LED svetlá v aute pomáhajú ľuďom nielen bezpečne jazdiť v noci, ale tiež zviditeľňujú vaše auto pre ostatných vodičov počas celého roka. Poďte sa spolu s nami na niektoré ich najdôležitejšie výhody pozrieť viac detailne.

Energetická účinnosť

Automobilové LED svetlá sú neuveriteľne energeticky účinné – približne o 85 % efektívnejšie ako ich klasické žiarovky. Dôvodom je, že na spustenie procesu vyžarovania svetla nespotrebúvajú veľa tepelnej energie. Štandardné LED žiarovky spotrebujú približne 65 kW hodín elektriny za rok, zatiaľ čo klasické žiarovky spotrebujú až 525 kW hodín. Ak teda váhate, či investovať do nového a výkonnejšieho LED H4 svetla, vysoká miera úspor je určite dobrý argument.

Jasnejšie osvetlenie

LED svetlá svietia oveľa jasnejšie ako iné typy žiaroviek pri nižších nákladoch na elektrinu, čo určite oceníte nielen pri predných a zadných svetlách auta, ale aj parkovaní. Kvalitnými LED parkovačkami môžete predísť mnohým nepríjemným situáciám.

Klasické žiarovky majú zvyčajne menovitý výkon 14 lm/W, zatiaľ čo LED diódy majú menovitý výkon 57 lm/W. LED svetlá však neposkytujú len viac svetla, ale aj efektívnejšie.

Jednoducho povedané, sú smerové, čo znamená, že výstup blesku môže byť nasmerovaný konkrétnym smerom. Iné svetlá premrhajú veľa zo svojho potenciálu, pretože sú viacsmerové. Okrem toho sú LED svetlá citlivejšie a aktivujú sa oveľa rýchlejšie ako iné typy, vďaka čomu sú ideálne ako brzdové – parkovacie svetlá.

Trvanlivosť a nízke náklady

Je pravda, že LED svetlá majú vyššie počiatočné náklady ako iné typy svetiel. Pri pohľade na cenovku však treba brať do úvahy viacero faktorov:

  • spotrebujú menej elektriny;
  • menej zaťažujú autobatériu vášho vozidla;
  • majú neuveriteľne dlhú životnosť.

Kvalitné LED svetlá dokážu vydržať až 30 000 hodín, čo je viac ako životnosť priemerného vozidla. Je to preto, že nepoužívajú vlákna, ale diódy. Diódy sú navyše zapuzdrené v plastovom obale, ktorý odolá vibráciám, extrémnym teplotám a nárazom.

Ak teda chcete zlepšiť pri jazde autom svoj komfort, vzhľad aj bezpečnosť, neváhajte pri výbere tohto inteligentného systému osvetlenia investovať čas aj peniaze.