Nový PEUGEOT 208 je inovatívny svojím charakteristickým štýlom

Svet sa mení a budúcnosť sa pýta. Nové výzvy si vyžadujú nové odpovede aj v automobiloch. Vďaka svojej 208-ročnej histórii,  značka PEUGEOT pokojne a s istotou vstupuje do éry prechodu energií tým, že ponúka svoju víziu budúcnosti: #UNBORINGTHEFUTURE

Nový PEUGEOT 208 je novým prvkom tejto vízie budúcnosti, potvrdzuje svoju mladosť tým, že komunikuje svoju energiu, svoju spontánnosť a hodnoty značky PEUGEOT: náročnosť, postoj a emócie. Jeho atletický štýl evokuje osviežujúceho a usmiateho športového ducha so sľubným potenciálom. Jeho elegantný a kvalitný dizajn prináša špičkový charakter, ktorý dokonale ladí s modelovým radom značky PEUGEOT.

PEUGEOT 208: výrazný a žiadúci dizajn   

Nový PEUGEOT 208 má výrazný štýl exteriéru, ktorý je dostatočne dominantný, že nepotrebuje zdôrazňovať  chrómovými detailmi : sila expresívneho dizajnu a homogénnych rozmerov. Je jadrom modelového radu značky PEUGEOT.

 Dlhší, širší a nižší ako aktuálny PEUGEOT 208, s výraznou  karosériou , evokuje športového ducha s priamymi a čistými líniami. Šírka blatníkov a reliéf karosérie jej dodávajú mimoriadnu zmyselnosť. Jemná rovnováha je medzi napätím a jemnosťou.

Vozidlo je rozpoznateľné na prvý pohľad. Predná časť dokonale evokuje   svoj  vizuálny podpis s novým PEUGEOT-om  508 v spodnej časti a svetelného podpisu s Full LED svetlometmi a s 3 pazúrmi (v závislosti od verzie). Predný nárazník tvorí jedna línia a v strede má umiestnenú mriežku chladiča. Tá je dokonale integrovaná a v jej strede je monogram Leva značky PEUGEOT. V strede kapoty je nápis 208.

Rovnako, ako na modeloch PEUGEOT 3008/5008/508, zadná časť nového PEUGEOTu 208 je charakteristická čiernym pásom, ktorý prechádza po celej šírke dverí batožinového priestoru a spája svetlomety s 3 pazúrmi (rozsvietené cez deň aj v noci). Línie sú presné, tvary sú plynulé. Zadný difúzor je k dispozícii v čiernej lakovanej povrchovej úprave a v závislosti od motora môže byť vylepšený chrómovými koncovkami výfuku.

Nový PEUGEOT 208 je v ponuke s celým radom spaľovacích motorov poslednej generácie, ktoré spĺňajú emisnú normu EURO 6.d pre benzínové motory a EURO 6.d-temp pre dieselové motory. Jedinečná ponuka v segmente B, motory PureTech 100 k a 130 k sú k dispozícii s 8-stupňovou automatickou prevodovkou EAT8.

Benzínové 3-valcové motory s objemom 1,2 litra:

 • PureTech 75 S&S BVM5,

• PureTech 100 S&S BVM6 alebo EAT8,

• PureTech 130 S&S EAT8.

Dieselový 4-valcový motor s objemom 1,5 litra:

BlueHDi 100 S&S BVM6

Nový  PEUGEOT e-208 : e-motion 

Nový PEUGEOT e-208 je k dispozícii od uvedenia na trh a ponúka svižnosť a stimulujúci pôžitok           z jazdy vďaka svojej 100% elektrickej motorizácii:

 • motor s výkonom 100 kW (136 k) a krútiacim momentom 260 Nm (k dispozícii od 0 km/h) pre okamžitú reaktivitu

• ticho počas jazdy, neprítomnosť vibrácií,

• technologické animácie na centrálnom displeji (zobrazenie funkcie hnacej jednotky v   reálnom čase)

Nový PEUGEOT e-208 ponúka tri jazdné režimy:

 • eco: optimalizácia autonómie,

normal: optimálny komfort pre každodenné použitie,

sport: priorita výkonu a pocitov, maximálny výkon a krútiaci moment na maxime (0 až 100   km/h za 8,1 s)

Nový  PEUGEOT e-208 je vybavený veľkokapacitnou 50 kWh batériou, ktorá umožňuje dosiahnuť autonómiu až 340 km podľa homologizačného protokolu  WLTP (Worldwide harmonized Light vehicles Test Procedures) a 450 km podľa NEDC (New European Driving Cycle). Pripojená je k tepelnej jednotke v priestore pre cestujúcich, tepelná regulácia cirkuláciou kvapaliny umožňuje rýchle nabíjanie, optimalizovanú autonómiu a dlhšiu životnosť. Na túto batériu sa vzťahuje 8-ročná garancia alebo 160 000 km na 70% jej  kapacity nabitia.

Spôsoby nabíjania sú flexibilné a prispôsobené rôznym situáciám každodennej prevádzky. Tri možné spôsoby nabíjania sú k dispozícii :

• cez štandardnú zásuvku v domácnosti, alebo pre úplné nabitie za 16 hodín, cez zosilnenú zásuvku Green Up™ Legrand® s dodávaným nabíjacím káblom,

• cez  Wall Box: umožňuje úplné nabitie za 5 hodín 15 minút v trojfázovej (11 kW), alebo za 8 hodín v jednofázovej (7,4 kW),

• cez špecializovaný verejný terminál: tepelná regulácia batérie umožňuje použitie 100 kW nabíjačky a dosiahnuť 80% nabitia za 30 minút.

Nový PEUGEOT 208 sa začne predávať na jeseň roku 2019 a vo svetovej premiére bude predstavený na nadchádzajúcom Ženevskom autosalóne.

Zdroj, Autor: Peugeot Slovensko

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *