Preruší nové čisto červené Ferrari nadvládu Mercedesov?

Už aj talianska stajňa z Maranella má za sebou predstavenie nového monopostu pre sezónu 2018. Ako sa zdá, nové auto, ktoré nesie označenie SF71H, bude značne odlišné od svojho predchodcu.

Zdroj:Ferrari

Najviditeľnejšou zmenou je celočervené lakovanie, ktoré sa prenieslo aj na ochrannú svätožiaru nad kokpitom. Bližší pohľad vám ukáže, že sa veľa zmien nachádza v podvozku. Upravil sa rázvor kolies a pozmenené boli aj bočné dimenzie spolu s chladiacim systémom. Na vrch tomu všetkému prišla aj vylepšená aerodynamika. Závesy kolies  nasledujú odskúšaný trend tlačnej vzpery vpredu a ťažnej vzadu. Avšak, upravil sa ich vzhľad na základe skúseností nazbieraných v prvej sezóne používania širších pneumatík od Pirelli. Nové Ferrari bude teda o niečo dlhšie a aj užšie. Práve Mercedes v minulom roku vyhral s najdlhším autom, takže sa taliani mohli zamerať aj na tento fakt.

Zdroj:Ferrari

„SF71H  reprezentuje evolúciu minuloročného auta, ktoré bolo dobrým projektom. Preto sme sa snažili udržať naše silné stránky. Ale museli sme tiež pracovať na aerodynamickom vývoji, aby sme boli silní na vysokorýchlostných okruhoch a aj na spoľahlivosti,“  vysvetľuje technický riaditeľ Mattia Binotto.

Zdroj:Ferrari

V novom aute sa opäť predstaví jazdecká dvojica Kimi Räikkönen  a Sebastial Vettel, ktorý povedal:„Je to veľký krok vpred od minuloročného auta. Sám som zvedavý, aké bude na trati.“

Obaja si odskúšajú auto až v Barcelone. Ale bude to o deň skôr ako sa začnú testy. Ferrari si na 25. februára naplánovalo filmovací deň, kde môžu jazdci odkrúžiť 100km.

Zdroj:Ferrari
Zdroj:Ferrari

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *