Poznáme náhradu za Grid Girls

 

Nová generácia fanúšikov F1 bude mať  šancu stáť vedľa svojich idolov na štartovom poli predtým, ako sa preteky odštartujú.

Hovoríme tu o „Grid Kids“, teda o deťoch na štartovom poli. Tie nahradia krásne dievčatá, ktoré sme mohli vídať na štarte donedávna. Formula 1 oznámila túto správu v pondelok, čím zrejme potešila množstvo malých pretekárov. Na štart jednotlivých pretekov sa deti a ich rodiny budú môcť dostať až po tom, ako ich vyberú jednotlivé motoristické kluby, ktoré majú na starosti dané preteky.  Rozhodnú zásluhy alebo lotéria. No jedinou podmienkou je, aby deti pretekali v motokárach alebo iných juniorských formulových sériach. Táto zmena sa okrem F1 bude týkať aj sprievodných seriálov ako F2 a GP3.

https://www.youtube.com/watch?v=6CbOK4jMz_Q

 

„Pre týchto mladíkov to budú výnimočné okamihy. Len si to predstavte. Budú stáť vedľa svojich hrdinov a sledovať ich prípravu na preteky. Budú vidieť elitu elít motoršportu a budú tam stáť s nimi v posledných minútach pred štartom.“ uviedol výkonný riaditeľ obchodných operácii Sean Bratches.

Prezident FIA, Jean Todt povedal: “ Formula 1 je vrcholom motoristického športu a snom každého mladého pretekára, ktorý jazdí v niektorej z juniorských sérii. Preto sme radi, že tento sen prinášame našim budúcim šampiónom, ktorí budú mať možnosť stáť so svojimi idolmi priamo na štarte pretekov.


 

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *