Vystrelí aj tento strieborný šíp Mercedesu titul ?

Vo štvrtok poobede, 22.2., sa fanúšikovia dočkali azda najočakávanejšieho monopostu pre sezónu 2018. Svetlo sveta uzrel Mercedes AMG F1 W09 EQ Power+.

Zdroj: Mercedes

Odhalenie prebehlo na okruhu Silverstone za prítomnosti médii i jazdcov Lewisa Hamiltona a Valteriho Bottasa. Obaja mali hneď možnosť prevetrať nové auto, pretože aj Mercedes, rovnako ako Red Bull, zorganizoval filmovací deň.

Zdroj:Mercedes

Čo už ale o novom monoposte vieme ? Mercedes prezradil, že okrem zmien, ktoré sa dotkli podvozku, sa zameral najviac na motor. Tam sa inžinieri snažili vylepšiť množstvo vecí. Reagovali tým na zníženie počtu pohonných jednotiek zo 4 na 3, ktoré môže každý jazdec použiť počas sezóny. Musela sa zvýšiť životnosť potrebných súčiastok, na ktoré teraz pripadá v priemere o 40% viac kilometrov ako po minulé roky. Spolupráca so spoločnosťou Petronas by mala zas zlepšiť spaľovanie. Zapracovanie „svätožiari“ bol oproti ostatným veciam, podľa ich slov, minimálny problém.

Zdroj:Mercedes

Ku aerodynamike a vzhľadu auta sa vyjadril James Allison, šéf technického oddelenia Mercedesu: „Tento dizajn auta je oveľa elegantnejší ako minuloročný model. Vlani boli úplne nové pravidlá a neboli sme si istí, ktorým smerom nás pošlú. Takže preto malo minuloročné auto viac priestoru na prípadné zmeny, ktoré by boli potrebné. Ale tento rok sme oveľa istejší v tom, čo máme robiť. Celý koncept je o dosť viac kompaktnejší a niektoré veci sme dotiahli do väčších extrémov. Z toho pochádza celá tá elegancia. 

Zdroj:Mercedes

Je lepšie ako auto z minulej sezóny vo všetkých aspektoch. Vyzerá dosť podobne, ale pod plášťom a vo vnútri je všetko iné, rafinovanejšie a lepšie ako to, čo sme mali minulý rok,povedal Lewis Hamilton.

Mercedes má teda v rukách zbraň, s ktorou chce ovládnuť aj tohtoročnú sezónu a znova oslavovať majstrovský titul. Prvé testy sú už skoro tu a sme zvedaví, ako to pôjde novému WO9 na trati v Barcelone.

Zdroj:Mercedes
Zdroj:Mercedes

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *