Nová farba aj motor. To je McLaren MCL33

Britský tím si na novú sezónu prichystal množstvo zmien. Tou najvýraznejšou je určite farba nového auta. Návrat ku pájovej oranžovej a modrej, má symbolizovať ich novú kapitolu. Naposledy mal takúto farbu McLaren ešte v 60. rokoch. Výkonný riaditeľ tímu Zak Brown vníma rok 2018 ako obdobie, v rámci ktorého sa chcú dostať „bližšie k čelu“. Ako vysoko to bude, to si zatiaľ nikto netrúfa predpovedať. Pretekársky riaditeľ McLarenu, Éric Boullier si však nerobí ilúzie a vie, že narušiť hegemóniu na aktuálnom čele Formuly 1 bude veľmi náročné, pričom aj stred poľa bude poriadne vyrovnaný.

Zdroj:McLaren

Ďalšia novinka, ktorou MCL33 disponuje je motor. Ten už ale nebude dodávať japonská automobilka Honda. Prvýkrát v histórii sa stajňa rozhodla prejsť na pohonné jednotky od Renaultu. Francúzi im vyvinuli motor podľa úplne odlišného konceptu ako Honda a to stavia McLaren pred novú výzvu. Nový motor je teraz možné umiestniť viac dopredu, čo podnietilo rad ďalších zmien.

Zdroj:McLaren

„Museli sme prerobiť šasi a celú oblasť prevodovej skrine, ako aj zadné závesy a chladenie. Boli to dva týždne intenzívnej práce.  Ale bolo to niečo, na čo sme boli trochu pripravení, pretože sme vedeli, že sa to môže stať a je úžasné, čo naši ľudia dokážu urobiť v takom krátkom čase,“ povedal technický šéf McLarenu zameraný na šasi Tim Goss.

McLaren prezradil, že počas predstavenia bude auto vyzerať evolučne, no počas testov a pretekárskej sezóny budeme pokračovať v jeho ďalšom zveľaďovaní. Hlavný balík noviniek uvidíme dokonca až na VC Austrálie.

Zdroj:McLaren

V kokpite MCL33 bude sedieť jazdecká dvojica Fernando Alonso a Stoffel Vandoorne. Skúsený španiel už mal tú česť vyskúšať nové auto priamo na trati. Stalo sa tak na španielskom okruhu Navarra, kde mal McLaren naplánovaný filmovací deň.

Hneď po vystúpený z monopostu bol Alonso pozitívne naladený a vyhlásil: „Auto je skvelé, toto je vždy výnimočná chvíľa, keď v ňom sedíte prvýkrát. Dobré časy sú na obzore. Sme silní a zostali sme poriadne motivovaní. Myslím si, že tím je v porovnaní s obdobím pred troma rokmi silnejší. Za posledné tri roky sme sa stmelili a vytvorili pevný tím. Tento rok uvidíme prvé výsledky.“

Zdroj:McLaren
Zdroj:McLaren
Zdroj:McLaren

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *