Toro Rosso predstavuje STR14

S pribúdajúcimi dňami sa postupne odhaľujú jednotlivé autá pre formulovú sezónu 2019. V pondelok poobede sa k prvej lastovičke (čierno-zlatému Haasu) pridali aj páni z Toro Rosso a Williamsu.

Práve juniorský tím Red Bullu plánuje oveľa užšiu spoluprácu s rakúskou stajňou. Udeje sa tak aj na základe spoločného dodávateľa motorov, ktorým bude japonská Honda. Red Bull tak niektoré súčiastky svojmu „malému bratovi“ posunie, čím sa pre Toro Rosso ušetrí priestor a financie na ich vývoj.


Toro Rosso Content Pool

Okrem toho najviac na aute rezonujú širšie predné a zadné krídla, ktoré sú podmienené zmenou pravidiel s cieľom uľahčiť predbiehanie. Lakovanie monopostu ostáva až na niektoré detaily takmer rovnaké ako bolo v minulom roku.


Toro Rosso Content Pool

„Ako vždy, pred začiatkom sezóny si nedávame konkrétne ciele. Aspoň nie teraz hneď. Spolupráca s Red Bullom nám dáva viac priestoru sústrediť sa na detaily a to nám môže priniesť viac výkonu. Máme aj silnú jazdeckú dvojicu, čo nám ponúka ďalšie zaujímavé možnosti,“ povedal šéf Toro Rosso Franz Tost.


Toro Rosso Content Pool

Spomínanú jazdeckú dvojicu bude v nasledujúcej sezóne tvoriť navrátilec Daniil Kvjat a nováčik z juniorského programu Red Bullu, a tretí muž celkového poradia Formuly 2 Alexander Albon.


Toro Rosso Content Pool

„Nevieme presne povedať, kde budeme. Pracujeme tvrdo, ako všetci ostatní a snažíme sa dať dokopy čo najlepší balík. To isté sa týka mňa, musím na sebe poriadne makať, aby som z auta dostal čo najviac,“ povedal pri predstavení auta Daniil Kvjat.


Toro Rosso Content Pool

Jeho tímový kolega Albon bude len druhým jazdcom v F1, ktorý bude štartovať pod thajskou vlajkou. „Je to pre mňa veľká pocta jazdiť pod thajskou vlajkou. Táto krajina nemala už poriadne dlho jazdca v F1 a tak dúfam, že na mňa budú všetci hrdí.“

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *