Nový monopost Alfy Romeo. C41 predstavený vo Varšave

U našich severných susedov došlo dnes v obedňajších hodinách k odhaleniu nového monopostu švajčiarskej stajne Alfa Romeo. A musíme povedať, že zatiaľ to bolo najštýlovejšie predstavenie auta v tejto sezóne. Priamy prenos otvorila úvodná kultúrna vložka klavíru a tanca.

No ale späť k monopostu. Ten nesie označenie C41 a pochopiteľne sa podobá na svojho minuloročného predchodcu. Veľké novinky sme nemohli očakávať, keďže sa pravidlá výrazne zmenia až v budúcej sezóne. Hlavné mesto Poľska, kde sa odhalil červeno-biely monopost, bolo vybrané zámerne z dôvodu predĺženia spolupráce s firmou Orlen.

Najviditeľnejšou zmenou nového auta je väčší podiel červenej farby, ktorá teraz zaberá spodnú polovicu auta. Biela zase dominuje vrchnej časti. Prvé náhľady na nový monopost tiaž odhalili novinky v tvare predného krídla. Môžeme tak predpokladať, že k zmene a zúženiu nosa auta prejde aj stajňa Ferrari, ktorá s Alfou Romeo úzko spolupracuje.

“Odhalenie nového monopostu je vždy pekný moment. Ľudia z továrne na ňom tvrdo pracovali. Všetci veríme, že budeme rýchlejší ako v minulom roku. Ako na tom sme však zistíme až v samotných pretekoch,” povedal pri predstavení nového auta fínsky pilot Kimi Räikkönen.

zdroj: Alfa Romeo
zdroj: Alfa Romeo
zdroj: Alfa Romeo
zdroj: Alfa Romeo
zdroj: Alfa Romeo
zdroj: Alfa Romeo
zdroj: Alfa Romeo