One Man Show je späť! Kazma s hlbokým posolstvom nachytal pol sveta

Unikátny koncept českého moderátora Kamila Bartoška s názvom One Man Show (OMS) sa po dlhej odmlke vrátil. Kontroverzný Kazma v najnovšej časti oklamal takmer pol sveta, vďaka čomu si užíval veľa luxusu a zábavy. Ešte skôr, ako ho označíte negatívnymi nálepkami, pozrite si celý diel. Jeho význam je totiž iný, ako len pobaviť divákov.

Byť influencerom sa oplatí

Úspešné prevedenie celej novej časti stálo na jednom princípe. Všetky veci, služby alebo jedlo, za ktoré by Kazma normálne mal platiť, sa snažil získať výmenou za fotku a spropagovanie na svojom Instagrame. Keďže ale jeho profil nemá ani 500-tisíc sledovateľov, musel si pri tomto „obchode“ pomôcť falošnou aplikáciou alebo vymyslenou spoločnosťou propragujúcou luxusné destinácie. Pod nepravým meno Nesera Navalto si Kazma ako obchodný manažér vymyslenej spoločnosti vybavil ubytovanie v luxusnom dome v Hollywoode alebo na Novom Zélande. U protinožcov však jeho podvody odhalili po prvýkrát v tejto časti, a tak muselo nasledovať rýchle pobalenie sa a útek.

Luxusné ubytovanie úplne zadarmo vybaví Nesera Navalto. Zdroj: One Man Show
Vyhostenie z Rwandy

Vyhadzovom na Novom Zélande však jeho cesta nekončila. Ďalšou destináciou bola Afrika, kde na jeho smolu tamojší ľudia Instagram nepoznajú. Preto musel Kazma použiť prestrojenie za dokumentaristov a fotografov pre National Geographic. Vďaka tomuto podvodu si český dobrodruh pozrel safari v Tanzánii a voľne žijúce gorily v Rwande. V druhej uvedenej africkej krajine sa však Kazmove podvody prevalili druhýkrát, za čo bola celá jeho skupina vyhostená z krajiny.

V Rwande veci nešli tak, ako Kazma predpokladal. Zdroj: One Man Show
Nezmyselná propagácia ako trest

Kazma v celej časti získava, to čo chce výmenou za instagramovú propagáciu. Čo ak ale nebol so svojimi „obchodnými“ návrhmi úspešný? Po každom nezdare mu Markus, jeho kolega, podal obálku, na ktorej bola úloha. Tá sa vždy týkala nejakej nezmyselnej a bezplatnej reklamy na rôzne produkty, za čo si Kazma vyslúžil nesmierne množstvo kritiky a dokonca aj jedno udanie.

Za oponou sa skrýva pomoc Ondrejovi

Osnova celej One Man Show vyzerá ako ten najvysnívanejší Bucket List, teda zoznam vecí, ktoré chcete raz v živote zažiť. Nevymyslel si ho Kazma, ale Michal z Olomouca. Tomu lekári pred rokom diagnostikovali závažné ochorenie ALS (Amyotrofická laterálna skleróza). Pacienti s týmto ochorením strácajú kontrolu nad svalmi svojho tela, čo vedie do niekoľkých mesiacov k úplnej nehybnosti a do dvoch až piatich rokov ochoreniu podľahnú. Kazma splnil Michalovi každý jeden sen z jeho zoznamu vrátane stretnutia s pápežom. V závere najnovšej časti tak odhalil celú jej charitatívnu myšlienku, ktorú sám podporil prostredníctvom One Man Show Foundation.

Celú epizódu nájdete tu: ODKAZ

Michal z Olomouca (vpravo). Zdroj: One Man Show