McLaren odstupuje z pretekov VC Austrálie

Deň pred štartom otváracieho víkendu novej sezóny Formule 1 obletela celý paddock nepríjemná správa o odstúpení jedného z tímov.

Coronavírus úraduje

Zdá sa, že nedeľné prvé preteky sezóny 2020 začínajú byť poriadne ohrozené. Ešte pred začiatkom víkendu bola zrušená autogramiáda jazdcov a ich stretnutia s fanúšikmi na okruhu v Melbourne. Vo štvrtok však jeden z desiatich tímov, ktoré mali stáť na štarte, oznámil svoje odstúpenie z veľkej ceny Austrálie.

Britská stajňa McLaren vo svojom vyhlásení potvrdila pozitívny test jedného člena svojho tímu na Coronavírus a vzhľadom na túto skutočnosť  odstupuje z úvodných pretekov sezóny. Zamestnanec spoločnosti bol ešte pred prejavením symptómov ochorenia izolovaný v karanténe.

Dvoch svojich zamestnancov v preventívnej povinnej karanténe má aj americká stajňa Haas. Konanie austrálskych pretekov spochybňujú aj samotní jazdci Lewis Hamilton a Kimi Räikkönen.

Ohrozená je aj premiérová Veľká cena Vietnamu

Podľa správ gpfans.com zasiahne Coronavírus aj preteky vo Vietname. Zo stretnutia predstaviteľov Hanoia a organizátorov pretekov mala uniknúť správa o odklade premiérovej veľkej ceny tejto krajiny. Nemenovaný zdroj uvádza, že oficiálne vyhlásenie s potvrdením odkladu príde v nedeľu 15. marca.

Doterajší dopad Coronavírusu na Formulu 1:

Odklad pretekov v Číne na neurčito

Veľká cena Bahrajnu bez divákov

Odstúpenie stajne McLaren z prvých pretekov novej sezóny

Možný odklad Veľkej ceny Vietnamu