Do Detroitu priletela hviezda z Nemecka

Na nedávnom autosalóne predstavila automobilka Mercedes-Benz oficiálny prírastok do segmentu Coupé. Jedná sa o nový Mercedes-Benz E Coupé. Môžeme povedať, že sa jedná o návrat ku tomuto modelu.Nové E Coupé vyzerá veľmi štýlovo a zároveň športovo. Z nášho pohľadu je trochu smutné, že tento Mercedes sa dá ľahko pomýliť či už s menším C-čkom, alebo väčším S-kom. Ak si zoberieme tento model ako taký tak musíme povedať, že ide o naozaj vydarený reprezentatívny kus auta.

Pri pohľade na exteriér je jasné, že je to typický Mercedes ten charakterizuje výrazná predná časť vozu. Na prednej maske sa nachádzajú špičkové MULTIBEAM LED predné svetlá. Ďalším prvkom je nízko osadená predná mriežka chladiča, veľký znak Mercedes a dlhá kapota.  Keď postupujeme smerom do zadu, môžme vidieť absenciu B-stlpika ktorú poznáme  zo staršieho modelu. Zvažujúca sa línia strechy umocňuje športový vzhľad ktorému dopomáha svalnatý zadok a zadné LED svetlá pripomínajúce žiaru tryskového motora.

 

Novinka bude v každom smere väčšia ako jej predchodca. Polepší sa priestor v interiéri hlavne pre pasažierov sediacich na zadných sedačkách a to v oblasti hlavy, nôh  a ramien. E Coupé si prevezme zo sedanu dva 12,3 palcové „plávajúce“ displeje, ako je displej prístrojov a infortainmentu vo vysokom rozlíšení. Rozloženie interiéru bude identické ako v sedane až na výrazne športovejší vzhľad a nové zaujímavejšie výduchy klimatizácie. V športovom kupé samozrejme nesmú chýbať ani športové sedačky so silným bočným vedením, pre maximálne pohodlie a stabilitu v zákrutách. Coupé si prevezme veľké množstvo rôznych systémov zo sedanu, ktorých ako vieme je obrovské množstvo.

 

Pod kapotou sa bude nachádzať jeden dieselový a tri benzínové motory a to s výkonom od 184 po 333 koní. Motory budú úsporné a spĺňajúce normu Euro 6, čo je už samozrejmosť. Štandardne bude k dispozícii skvelá deväť-stupňová prevodovka so zamatovým radením 9G-tronic, ktorej charakteristiku si môžete meniť v DYNAMI SELECTE medzi troma režimami ako je Comfort, Sport a Sport+. Niet pochýb, že nové E Coupé bude schopné svojmu vodičovi priniesť skvelú zábavu za volantom hlavne vďaka svojej agilite, výborným a komfortným podvozkom, ako sme už u Mercedesu zvyknutí.

 

Samostatnou kapitolou je vrcholová verzia AMG ktorú si osobitne priblížime v ďalšom článku.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *