Nekompromisné SUV od Alfy !!!

Alfa Romeo nedávno predstavila svoje prvé SUV s názvom Stelvio a hneď vo vrcholovej verzii Quadrifoglio, ktorá vodičovi ponúkne V6-tku s objemom 2,9 litra 375 kW čo je ohromných 510 koní a 600 NM. Už teraz je jasné, že to nebude ,len tak nejaké športové SUV. Stelvio si bude trúfať na nejedno M-kové Coupe od BMW alebo AMG od Mercedesu.

Ambiciózna talianka vyštartuje z 0-100 za 3,9 sekundy. Pre lepšiu dynamiku bude k dispozícií 8-stupňový automat ZF. Na maximálny limit sa dostane pri rýchlosti 285 km/h. Nestratí sa ani v zákrutách, tam Alfa spolieha na rozloženie hmotnosti 50 na 50 a tiež na dvojité predné lichobežníkové zavesenie a zadné patentované zavesenie „four-and-a-half link“, teda 4,5-prvkové. Nebudú chýbať ani magnetoreologické tlmiče a výkonný keramický brzdový systém IBS (Integrated Brake System).

Pri športovom SUV rozhoduje hmotnosť a na tej si Alfa dala určite záležať. Nebudú chýbať materiály ako karbón, hliník či horčík.
Stelvio bude vychádzať z platformy Giorgio (rovnako ako Giulia)
je jasné, že bude o niekoľko kíl ťažšia vzhľadom na štandardne dodávanú automatickú prevodovku a pohon všetkých kolies.

Čo sa týka výbavy, exteriér dopĺňajú full-LED svetlá, efektné vetracie otvory na kapote a samozrejme športový difúzor a štyri koncovky výfuku.

V interiéry môžeme očakávať podobnú atmosféru ako v Giulii stým rozdielom, že volant, vrchná časť palubnej dosky a stredová konzola budú nové. V kaplnkách prístrojov bude osadený 7-palcový displej. V strede sa bude nachádzať 8,8-palcový displej (v základe 6,5) s rozhraním 3D Nav. Športovú atmosféru budú dotvárať detaily ako hliníkové pedále, karbónové doplnky, palubovka potiahnutá Alcantarou. Sedieť sa bude, ako je u Alfy zvykom dosť nízko, pre čo najlepší športový zážitok.

Nebude samozrejme chýbať ani množstvo bezpečnostných systémov, ako je napríklad: udržiavanie v jazdných pruhoch, adaptívny tempomat či autonómne brzdy.
Na Európsky trh príde Stelvio až v druhej polovici roka. Podľa všetkého na európsku premiéru SUV od Alfy Romeo sa môžeme tešiť 10-tého marca na autosalóne v Ženeve.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *